Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Periyodik kontrol amaca uygun yapılmaz ise

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Servet Yortumluk tarafından paylaşıldı.

 1. Servet Yortumluk

  Servet Yortumluk CMNet Üyesi

  Periyodik kontrol deyip geçmeyin.
  İnsan sağlığında ve kaliteli yaşam için periyodik kontrol şart.
  Hep şu aranır hem ucuz olsun, hem de en kaliteli hizmeti alalım, bu durumda nerede o yoğurdun bolluğu derler.
  Basınçlı kapları tekniğine uygun olarak hidrolik ve hidrostatik teste tabi tutmadan rapor düzenlenirse kazalar kaçınılmaz olur.
  Kaldırma araçlarınızı işin ehli insanlara yine çalışma şartları göz önünde tutularak zamanında yapmaz veya yaptırmaz isek iş kazası tam karşımızda aşılmaz duvar olur.
  Gaziantep'te meydana olayda arkadaşımız GFB si de yokmuş diyor.
  Hiç bir şeyi olmasaydı da buhar kazanlarının emniyet basınç valfi veya valfleri çalışıyor olsaydı.
  Sıcak su kazanları yurdun bir çok bölgesinde can alıyor. Bazen işletmelerde, bazen binalarda hala denetleme zafiyeti söz konusu.
  Son bir yılda nerede ise ona yakın bu tür patlama meydana gelmiş. Sadece ah vah, dilek ve temenniler.
  Hoca Nasrettin damdan düşer , kendi bir yanda kavuk bir yanda, komşular hemen koşup sorarlar;
  Hocam bir şeyin var mı? derler, Hoca ise ; Çabuk bana damdan düşen birini bulun, demiş, komşular şakın bakışlar ile sorarlar; Neden böyle bir şey istedin? Hoca ise ; Damdan düşenin halinden, ancak damdan düşen anlar,
  Tam bu noktada akılları sadece kasalarına girecek paranın hesabını yapanlara şunu söylemeden geçemeyeceğim;Zerre kadar insan sevginiz var ise, kendinizi çalışan arkadaşların, yerine çok kısa da koyarak vicdanınızın sesine kulak verip, hiç olmazsa bundan sonra, emniyet noktasındaki eksiklerinizi maliyet düşünmeden yapın veya profesyonel bir ekibe yaptırın.
  Artık iş sağlığı ve güvenliği kaf dağının arkasında değil,
  Dayanışmanın çözemeyeceği hiç bir sorun yoktur,
  Kazasız günler dilerim,
   
Periyodik kontrol amaca uygun yapılmaz ise konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Periyodik Kontrol

  Günaydın, Periyodik kontrol yapacak bir firmanın akreditasyonu yoksa sadece mühendislerinin makine müh. odasına kayıtlı olmaları yeterli midir?Böyle bir firmanın yeterliliği ne kadardır?
 2. Periyodik Sağlık Muayenesi

  Arkadaşlar personelimizin yıllık sağlık kontrolünü işyeri hekimimiz yapıyor ancak odyometri ve göğüs grafisi gibi tetkikleri yaptırmak için belirli bir standart var mı? Biz daha önce mobil sağlık hizmeti veren hastanelere yaptırıyorduk ancak görüştüğüm bir iş güvenliği uzmanı OSGB'lere yaptırılması gerekiyor dedi. Konu hakkında bilgisi olan var mı?
 3. Transpalet periyodik kontrol

  Dün makine mühendisleri odasından bir yazı geldi elime. Geçen yıl aldığımız transpaletin periyodik kontrolü yapılması gerekiyormuş. Ben araştırdım ama kesin bir bilgiye ulaşamadım. Bu hangi mevzuatta geçmekte. Yardımcı olursanız sevinirim.
 4. Isg periyodik kontroller listesi

  arkadaşlar merhaba elinde isg için periyodik kontroller listesi adı altında bir kaynak var mı.?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler