Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Plastik boya ambalajları

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Çağla Sağlam tarafından paylaşıldı.

1. Çağla Sağlam

Çağla Sağlam CMNet Üyesi

Merhabalar,

Çalıştığım firmanın ambalaj atıkları toplama ayırma, tehlikesiz atıkları toplama ayırma lisansı mevcut. Boya fabrikasından aldığımız ambalajların üzerinde "H5 zararlı" işareti var. Boya aslında alüminyum folyo içinde ve kesinlikle ambalajla kontamine olmuyor. Ama işaret muhtemelen görülmesi açısından ambalaja basılmış. İl çevreden tehlikesiz sayılır diyen de var, sıkıntı çıkarabilecek olan da. Böyle bir durumda bu atığı almalı mıyız sizce?

Ben de bunun tehlikesiz olduğunu ve çalıştığımız firmadan boyanın alüminyum folyonun içinde olduğunu, ambalajla ilgisi olmadığını net bir şekilde gösteren fotoğraflar istemeyi düşünüyorum? Delil mahiyetinde. Herhangi bir denetimde işe yarar mı ?

** Bu arada üretici firma ile görüşme ya da o etiketi yırtıp gönderme şeklinde seçenekler de sunduk ama kendilerine göre haklı sebeplerden dolayı pek kabul görmedi.

2. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

boya ambalaja temas etmiyor ise hiçbir sorun olmaz.

3. Çağla Sağlam

Çağla Sağlam CMNet Üyesi

Tamamdır, teşekkür ederim :)

Plastik boya ambalajları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Boya Çamuru

atık boya çamuru içinde mevcut olan atık su miktarını azaltmanın en etkili yolu nedir? konteynerde depolanan çamurun yüzeyinde oldukça su var. bertarafa bu şekilde göndermek hem sızıntı/dökülme vb. karşı riskli hem de pahalı. Atık azaltmak için suyu emici bir madde fln eklenebilr mi? yada suyunu nasıl süzdürebilirim. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  2. Kullanılmış boya kutuları hk.

saygıdeğer meslektaşlarım, forumda aradım fakat biri tehlikeli atık derken bir tanesinde geri dönüşüm altında boya kutuları bulunmakta onun için kararsız kaldım... mağlum her firma gibi boyanın zamanla görüntüsü kaybettiği için kirlenmekte ve buralar aynı şekilde boyanmakta, tabi boyama işlemi güzel fakat buralardan çıkan boya kutuları (kullanılmış fakat içinde yinede boya olması sebebiyle)...
  3. Tehlikeli madde ambalajları

Arkadaşlar, Kullanılan dezenfektan ambalajları tehlikeli madde olarak mı değerlendirilmelidir? Sonuçta bunlar su ile uygun miktarlarda seyreltildikten sonra kullanılıyor