Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Poliüretan ayakkabı tabanı geri kazanım tesisi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

İmalat atığı olarak oluşan Poliüretan ayakkabı tabanının geri kazanımı ya da bertarafı ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Atık kodu ne olabilir? Yakmaya mı gönderilmeli yoksa geri dönüşümü yapılabiliyor mu? Ben pek bir bilgiye rastlayamadım.

2. DilanCetinkaya

DilanCetinkaya Mevzuat Grubu

@Ahmet Yüksel Nasıl bir çözüm buldunuz Ahmet Bey? Bende şuan aynı durumdayım da..

3. levenntyildirim

levenntyildirim CMNet Üyesi

eski çalıştığım firmaya yds'den ayakkabı tabanları geliyordu. firma sakarya'da, adı kahya rejenere kauçuk. belki yardımcı olurlar. gelen ayakkabı tabanlarının içeriği neydi hiç bilmiyorum açıkcası. en azından fikir edinmeniz açısından yazıyorum.

4. DilanCetinkaya

5. levenntyildirim

levenntyildirim CMNet Üyesi

yds'ye de sorabilirsiniz isterseniz ne tepki verirler bilmiyorum tabi :)

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Dilan Hanım, ben bu soruyu sormuşum ama herhalde birisi için sordum. Çünkü ben böyle bir problemle karşılaştığımı hatırlamıyorum. Birisine yardımcı olmak için sormuş olabilirim. Dolayısı ile sonucu ne oldu bir bilgim yok ne yazık ki. Ama araştırırım bir bilgiye rastlarsam buradan paylaşırım.

7. DilanCetinkaya

8. Murat Uysal

Murat Uysal CMNet Üyesi

Ürünün geri dönüşümü varmı bilmiyorum ancak bertaraf yerine bulunduğun belediye ile görüşüp, belediyeye ait lisanslı düzenli depolama alanı varsa oraya göndermen daha az masraflı olur diye düşünüyorum.

9. Gülçin Bozkurt

Gülçin Bozkurt CMNet Üyesi

arkadaşlar bir firmamda yüklü miktarda atık poliüretan ayakkabı tabanı ve çapakları çıkmaktadır, bu tür atıklarla uğraşan var mı? yardımcı olur musunuz?

10. DilanCetinkaya

@Gülçin Bozkurt ben bu konuyla alakalı o kadar çok çalışma yaptım ki ama herhangi bir sonuç elde edemedim. Daha sonra düzenli depolama alanına gönderdim :/

Poliüretan ayakkabı tabanı geri kazanım tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık geri kazanım tesisi

tehlikeli atık geri kazanım tesisi teknik uygunluk raporu içerisinde - Tesisin bu Yönetmelik (tehlikeli atık yönetmeliği )ve diğer hukuki ve teknik düzenlemelerde istenen şartları yerine getirebileceğini gösterir, mali fizibiliteyi de içeren ve Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin 8 inci maddesinde belirtilen atık yönetim planıyla uyumlu olduğunu gösterir rapor, bu rapor...
  2. Ambalaj Atığı geri Kazanım, Tehlikesiz atık geri kazanım

Ambalaj Atığı geri kazanım ve tehlikesiz atık geri kazanım tesislerine çevre görevlisi gereklimi ? Bu tür lisansa sahip tesisler danışmalık firmalarla çalışmak zorundalar mı?
  3. Tehlikeli atık geri kazanım tesisi

Merhabalar, Danışmanı olduğum bir firma tehlikeli atık geri kazanım tesisi lisansı almak istiyor. Bu konuyla ilgili gerekli bilgiler için Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliğine baktım fakat ara depolama ve bertaraf tesisleri için yapılması gerekenler var ben geri kazanım tesisi için yapmam gereken işlemleri, gerekli kriterleri nerden bulabilirim??
  4. Ambalaj atığı geri kazanım tesisi

Arkadaşlar, Ambalaj atığı geri kazanımı yapan tesisin bildirim açısından yapması gerekenler nelerdir? Yardımcı olabilir misiniz? Granül imalatı yapılmaktadır. Sanıyorum ki "Ambalaj Atığı Geri Kazanım Formu" dolduruyor ama form elden mi veriliyor yoksa bir sistem üzerinden mi gönderiliyor. Onun dışında piyasaya süren yükümlülüğünün olduğunu düşünüyorum.
  5. Ambalaj atıkları geri kazanım tesisi

İyi günler Arkadaşlar. ambalaj atığı geri kazanım tesisleri ambalaj beyan sistemi üzerinden yapmaları gereken ( her ay) ek-8 beyanı hakkında elinde bilgi döküman veya yardımcı olacak olan var mıdır?