Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pp çöktürme tankı hesabı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

100 m3/gün 8 saat vardiyalı çalışacak sistem için PP Çöktürme tankı hesabı nasıl yapılır ?

2. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

daha açıklayıcı yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız. ( PP )

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

100 m3/gün debili 8 saat vardiya ile çalışan bir tesise AAT kurulacak. Sistemi analızler dogrultusunda İndirgeme+Çöktürme+Notralizasyon+ Çamur yogunlastırma olarak tasarladık. Hesaplamalarında takıldım sadece. Dairesel bir Çöktürme tankı yapacaz. Bunun hesabında bana yardımcı olacak arkadaşlar var mı ?

Teşekkurler

4. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

yüklediğim kitaptan alabilirsin istersen.

Ekli Dosyalar:

Fatma Sena bunu beğendi.
  5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Pp çöktürme tankı hesabı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çöktürme ve havalandırma havuz hesabı

Çöktürme ve havalandırma havuz hesabı
  2. Çöktürme Tankı Yüzeyinde Yosun

Biyolojik arıtma tesisimizin çöktürme tankının yüzeyinde yaklaşık üç haftadır yem yeşil yosunlaşma var ve BOI KOI değerleri yükseliyor. Haziran başında arıtma revize edildi difüzör sayısı arttırıldı ve bakteri aşılaması yapıldı. İlk zamanlarda bir problem yoktu. Sıcaklarla bi ilgisi olabilir mi? Arıtma tesisi 400 konutluk evsel atıksu arıtma tesisi. Su rengide giderek siyahlaşıyor....
  3. Çöktürme havuzunda problem...

İşletme konusunda sanırım biraz zayıfım bu yüzden bilen birilerine sormak ihtiyacı duydum yardım ederseniz sevinirim... Yaptığım tesisi 500 m3/gün kapasiteli , uzun havalandırmalı aktif çamur sistemi... Tesis deniz kenarında bir beldede... Tesise yaklaşık 10-15 gündür su alıyorum. Tesisteki oksijenmetre arızalı çıktı bu yüzden aeratörleri 1 saat dur 15 dak. çalış şeklinde çalıştırıyorum....
  4. Giriş ve çıkış savak yapıları (çöktürme tankı)

Çöktürme Tankı giriş ve çıkış yapılarının hesaplamasına ekten ulaşabilirsiniz.
  5. Atiksu aritma tesisi çökeltme tanki çift sira savak hesabi yardim!!!

Arkadaşlar merhaba çökeltme tankında savak yükünü sağlamak amacıyla çift sıra savak yapmak durumundayım fakat elimde yeterli bilgi yok . tasarım konusunda yardım edebilecek olan var mı ?