Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Proje tanıtım dosyalarında toz yayılımı hesabı

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Meril San tarafından paylaşıldı.

1. Meril San

Meril San CMNet Üyesi

Arkadaşlar PTD eksiklik bildiriminde "tozların yayılmasının hesaplanmasında partikül büyüklükleri sınıflandırma tablosunda belirtilmemiştir" diye bi madde var gaussian dispersiyon modeline göre yapıyorum hesapları ilk defa böyle bişi istendi bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba?

İyi Çalışmalar..

2. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

Yayılma Sınıfı
    M
    A (Çok Kararsız)
    0,09
    *B (Kararsız)
    0,20
    C/I (Nötral)
    0,22
    C/II (Nötral)
    0,28
    D (Kararlı)
    0,37
    E (Çok Kararlı)
    0,42
    bu tabloyu baz alarak hesaplama yapılması gerekiyor. bu tablo ptd 'nizde yer alıyor mu?

3. Meril San

Meril San CMNet Üyesi

evet bunu baz alarak yapıyorum hesapları ptd'de yer alıyor şöyle bi tablo var ama Hava Kalitesinin Korunması Yönetmeliğinde yer alan sınıflama (Çizelge 1) bu kastediyor olabilir mi partikül büyüklüğü olarak ?

Tozların Yayılımının Hesabında Partiül Büyüklükleri Sınıflandırma Tablosu
    Sınıf
    Tane Büyüklüğü (μm)
    Alçalma hızı, Vdi (m/s)
    i= 1
    5’den küçük
    0.001
    i= 2
    5-10
    0.01
    i= 3
    10-50
    0.05
    i= 4
    50’den büyük
    0.1

hanvey1105 bunu beğendi.
  4. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

sanırım bu tablodan bahsediyolar. ama siz gene de il çevreyle teyitleşerek sunun içeri dosyayı .

5. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

hem hanvey1105 'in belirttiği ilk tabloyu sunacaksınız, hemde hesaplama sonucu olarak bulduğunuz değerlerin olduğu kısıma yayılım modelini yaptığınız bölgedeki kararlılık durumunu belirteceksiniz.

hanvey1105 bunu beğendi.
  6. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

gürültü hesabında yardımcı olabilir misiniz ?? lw Lp değerleri ve grafik için :( hatırlayamıyorum da , 10 adet kamyon, 2 adet ekskavatör 2 adet de yükleyici için gürültü hesabı yapmam gerekiyor.

Proje tanıtım dosyalarında toz yayılımı hesabı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Proje tanıtım dosyası örnekleri

Zonguldak eren termik santralı ıı proje tanıtım dosyası http://rapidshare.com/files/175526957/zontermikeren_ptd.pdf Azim denizcilik tersanesi proje tanıtım dosyası http://rapidshare.com/files/175530096/zonguldakazimtersane_ptd.pdf ÇED Raporu Örnekleri Yalova Tersanecilik Proje Tanıtım Dosyası Van Katiatik Proje Tanıtım Dosyası Van Katiatik Proje Tanıtım Dosyası
  2. Mezbahane proje tanıtım dosyası

Mezbahane proje tanitim dosyasi hakkinda ve bu tesİslerİn ÜrettİĞİ atik mİktarlari konusunda yardimci olursaniz Çok sevİnİrİm.İnternet ve kÜtÜphane ortaminda yok denecek kadar az bİlgİ ve dÖkÜman var. TeŞekkÜrler...
  3. A.A.T. Proje onay dosyalarında - Koordinatör

Arkadaşlar merhaba 2012/9 atıksu arıtma/derin deniz deşarjı tesisi proje onayı genelgesi gereğince yapılacak olan arıtma tesislerinin, proje onay dosyalarının hazırlanması için koordinatör imzası gerekmektedir. koordinatör olan kişinin ek1 dosyasına imza atabilmesi için 8tane bakanlıktan dosya onaylatmış olması şartı vardır, bu konuda mağduriyet yaşayan firmalardan biri olarak buna çözüm...
  4. Proje tanıtım dosyası

Regülatör ve HES ile alakalı elinde Proje Tanıtım dosyası olan var mı?
  5. Proje tanıtım dosya

elinde petrol boru hattı imaltı akaryakıt tankı ,çelik kontriksiyon işi yapan firmayla ilgili proje tanıtım dosyası örneği olan varmı? teşekkrler