Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Prosedür ve talimat örneği

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Demet Ay tarafından paylaşıldı.

1. Demet Ay

Demet Ay CMNet Üyesi

Merhabalar,
    Enerji sektörü ve inşaat işleri için 14001 ile ilgili örnek prosedür ve talimata ihtiyacım var. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Prosedür ve talimat örneği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. iş güvenliğine uymayan işçiye uygulanacak prosedür

Merhaba Arkadaşlar; Bir geri dönüşüm tesisinde çalısıyorum..işçilere maske ve kulaklık kullanma sartı getirdim.ama maskeyi terliyorum,su içemiyorum,bunalıyorum gibi bahanelerle takmak istemeyen işçiler var.bu işçilere ne tür bir yaptırım uygulayabilirim.tutanak tutmak mı gerekiyor??ya da iş güvenliği kurallarına uymadığı için savunma mı almalıyım??yardımlarınız için şimdiden tesekkürler..
  2. Tehlikesiz atıkların kontrolü ve depolama talimatı yada buna yakın bi talimat

Tehlikesiz atıkların kontrolü ve depolama talimatı yada buna yakın bi talimat lazım yardımcı olursanız sevinirim tşkler
  3. Prosedür ve talimat arasındaki fark

Prosedür ve talimat arasındaki fark nedir arkadaşlar. Biraz kafam karıştı. Eğitim aldığım hoca prosedür geneli ilgilendiren durumlarda, talimat ise bir bölümü ilgilendiren durumlarda hazırlanır dedi. Böyle değil gibi geliyor bana. Prosedür nasıl yapılacağını talimat ne yapılacağını anlatır gibi geldi bana. Bilgi verebilecek var mı?
  4. Yangında izlenecek prosedür

Yangın çıkarsa ve bu yangının çevreye bir zarar verdiğini görürseniz, konuyla ilgili başvurulması gereken merciler nerelerdir? İtfaiye, Jandarma, Polis her durumda tutanak tutar mı? Çevre açısından yangının kök nedeni araştırılmalı mıdır? İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'ne başvurulmalı mıdır? İşletmede yangın çıkması durumunda işletmeler ne yapmalıdır? Çevresel açıdan nasıl...
  5. Atıkların ayrı toplanmasına dair talimat

Merhaba arkadaşlar, Çalıştığım fabrikada atıklar henüz ayrı ayrı toplanmıyor. Ben ise ayrı ayrı toplama sistemini getirmeye çalışıyorum. Çıkan atıklarımız şöyle: tehlikeli olarak basınçlı sprey kutuları, kontamine atık, kontamine ambalaj; tehlikesiz olarak ise kağıt, naylon, plastik, metal. Çalışanlara bu konuda öncelikle eğitim vermem gerekiyor onu biliyorum. Ancak bir de atıkların ayrı...