Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Radyoaktif kirliliğinin denizlere etkisi nasıl olur?

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Duygu Dilek tarafından paylaşıldı.

 1. Duygu Dilek

  Duygu Dilek CMNet Üyesi

  yardımcı olabilrmisiniz? teşekkürler.
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Bir haber paylaşmak istiyorum eminim faydası olacaktır size.
   
  Duygu Dilek bunu beğendi.
 3. Duygu Dilek

  Duygu Dilek CMNet Üyesi

  teşekkürler Fatih Bey. Bu kayanaklara bende ulastım daha farklı bilgilere nerden ulşabilirim.
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  muhtemelen bilim ve teknik dergisi vardır okul kütüphanesinde (yoksa zaten okulun ayıbı). türkçe kaynak lazımsa ona bakılabilir. fukuşima hadisesinden sonraki sayılarda olur aranan bilgiler. aynı derginin eski sayılarına nasıl ulaşılacağını sorun kütüphaneye, orada eski nükleer denemelerle ilgili tarama yapın. abd ve fransa ada ülkesi sömürgelerinde yapmış böyle denemeler. hatta yabancı kaynakta görmüştüm, deniz ortasında donanmanın hizmetten alınan gemileriyle filo kurup tatbikat yapıyorlardı abdliler, patlatıyorlar bi bomba, ardından ışıl ışıl radyasyon yayan balıklar falan avlıyorlar, savaş gemileri patlamadan nasıl etkileniyor diye olayı kameraya alıyorlar.

  bilim ve tekniğin 40 yıllık makalelerini içeren cdler var. onları edinin arama kolay olur. ingilizce makale taramada sorun yoksa zaten derya deniz kadar kaynak vardır. türkçe makalelerde ararsanız tavşanın suyunun suyuna dönmüş alıntılar falan bulursunuz anca. bir de greenpeace gibi kaynaklara bence fazla girmemek lazım. o makaleleri yazanların kaçı konusunda uzman bence tartışılır. yani en azından ben şu yaşıma dek konusunda uzman bir greenpeace mensubuna rastlamadım diyebilirim üzülerek.
   
 5. Duygu Dilek

  Duygu Dilek CMNet Üyesi

  çok teşekkür ederim.
   
Radyoaktif kirliliğinin denizlere etkisi nasıl olur? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Azot geçişi nasıl olur.?

  En basit haliyle; N2----NH4---NO2---NO3 [COLOR=#3366ff]Bana daha fazla bilgi gerekiyor.? :)
 2. Dilekçe örnekleri için ayrı bir alan sizce nasıl olur?

  Benim şöle bir önerim olucak; Bugün sabah yaşadığım durumdan esinlenerek aklıma geldi. Firmamda lisans sürecine başladık. Bu süreçte bir çok evrakla boğuşuyoruz hepimiz ve bazen öle bir an geliyor ki bir yandan telefon çalıyor bir yandan patron bir şey diyor yetişmen gereken evraklar derken kafan allak bullak oluyor. İşte bu sabah benim yaşadığım gibi basit bir dilekçede kafanızı toparlayıp...
 3. Gümrükten mal çıkarma işlemleri nasıl olur...

  GÜMRÜKTEN MAL ÇIKARMAM GEREKİYOR BUNUN İÇİN NELER YAPMALIYIM GEREKLİ ŞEYLER NELERDİR... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
 4. Radyoaktif atıklar

  Arkadaşlar radyoaktif maddeleri bertaraf eden lisanslı firmalar biliyor musunuz? Bunların listelerine nerede ulaşabilirim?
 5. Hava kirliliğinin çevre sağlığına etkisi

  Merhaba ; konu olarak hava kirliliğinin çevre sağlığına etkisiyle ilgili bir sunum ödevim var fakat görselliğin fazla olacağı ve daha çok makalelerden destek alınacağı bir sunum olacak ben bana tam yararlı olacak makaleler bulamadım acaba bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim ?