Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sabun deterjan endüstrisi

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Ece Sarıhanoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ece Sarıhanoğlu

Ece Sarıhanoğlu CMNet Üyesi

Endüstriyel Kirlenme dersi kapsamında hazırlamış olduğum sunu sabun deterjan endüstrisi, çevreye etkileri ve arıtım yöntemleri

Ekli Dosyalar:

Rapunzel ve yeşim dede bunu beğendi.
  2. Vedat Kızıl

Vedat Kızıl CMNet Üyesi

İndiremiyorum tekrar denermisin

3. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

07 06

Yağ, Gres, Sabun, Deterjan, Dezenfektan ve Kozmetiklerin İmalat, Formülasyon, Tedarik ve Kullanımından (İFTK) Kaynaklanan Atıklar

07 06 01*

Su bazlı yıkama sıvıları ve ana çözeltiler

A

07 06 03*

Halojenli organik çözücüler, yıkama sıvıları ve ana çözeltiler

A

07 06 04*

Diğer organik çözücüler, yıkama sıvıları ve ana çözeltiler

A

07 06 07*

Halojenli dip tortuları ve reaksiyon kalıntıları

A

07 06 08*

Diğer dip tortuları ve reaksiyon kalıntıları

A

07 06 09*

Halojenli filtre kekleri ve kullanılmış absorbanlar

A

07 06 10*

Diğer filtre kekleri ve kullanılmış absorbanlar

A

07 06 11*

Saha içi atıksu arıtımından kaynaklanan tehlikeli maddeler içeren çamurlar

M

07 06 12

07 06 11 dışındaki saha içi atıksu arıtımından kaynaklanan çamurlar

07 06 99

Başka bir şekilde tanımlanmamış atıklar

Sabun deterjan endüstrisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. deterjan sanayii atıksularının arıtılması

deterjan sanayii atıksularının arıtılmasında en yaygın olarak kullanılan arıtma yöntemi nedir bikaç seçenek var ama daha verimli ve işletmesi kolay olan hangisi?
  2. Anyon Aktif Madde (deterjan)

Merhaba Arkadaşlar; Cam eşya üreten bir firmamızın atıksuyunda Anyon aktif madde bulunmaktadır. Deterjanlarından dolayı oluşmakta olup biyolojik olarak parçalanmamakta, Sizce bu tarzda bir atıksu için nasıl bir yöntem izlemek gerekir, yada bu tarz atıksu konusunda bilgisi olan varmıdır?
  3. Ülkemizdeki deterjan fabrikaları ve atıksu arıtma tesisleri

mrb çevre müh. öğrencisiyim. ülkemizdeki deterjan fabrikaları ve atık sularının artımı ile ilgili ödev hazırlamam gerekiyor ama deterjan fabrikaları hakkında hiç bi bilgiye sahip değilim yardımcı olurmusunz
  4. Sabun? sıvı sabun?

Merhaba , kolay gelsin hepinize arkadaşlar. Bir yandan çalışıyor bir yandan yüksek lisans yapıyorum. Hocamız bir ödev verdi; soru şu ki: Üretim şekilleri göz önünde bulundurularak katı sabun mu yoksa sıvı sabun mu tercih edilmelidir? Yani hangisinin üretiminde daha az kirlilik üretilir gibi bi unun için sabun üreten bir tesisin akım şemasını öğrenmek istiyorum.Katı sabun ve sıvı sabun...
  5. Deterjan sanayii atıksu arıtma tesisi

Hayali bir fabrikanın hayali bir atıksu arıtma tesisini tasarlamam gerekiyor ancak gerçeğe yakın olması gerekiyor bu nedenle örnek bir projeye ihtiyaç duyuyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim