Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sağlık Bakanlığı Çevre Görevlisi yazısı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Erdem Akgül tarafından paylaşıldı.

 1. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar


  Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık hizmeti veren kuruluşları ilgilendiren bu yazı hakkında grubu bilgilendirmek istedim.


  Saygılarımla

  Arzu IŞIKLI 'dan alıntıdır.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  yani bu yazı hastanelere gitti öylemi
   
 3. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  genelgeler muhakkak yerlerine ulaşır.ama sonucunu bilemeyiz.
   
 4. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Yönetmelikte doğru anladıysam hasteneler personel ilanı açacaklar veya danışmanlık firmalarına doğru akacaklar.
   
 5. Mustafa Demir

  Mustafa Demir CMNet Üyesi

  benim anladığım;
  önce bünyenizde çevre görevlisi varsa onu kullanın, yoksa çevre görevlisi olabilecek meslek gruplarındaki çalışanlarınıza çevre görevlisi belgesi alın, oda yoksa danışmanlık firmalarına gidin diyor.
  hatta birden fazlaysa çevre yönetim birimi kurun ve bir kaç hastaneye birlikte bakın diyor
   
 6. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  İl Sağlık Müdürlükleri bünyesinde çevre yönetim birimi kurularak Devlet Hastanelerine hizmet verilecek gibi anladım. Doğru mu anladım acaba?
   
 7. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Evet bende aynı şekilde anladım fakat yönetmeliği yanlış yorumlamışlar. Çevre yönetim birimine vergi numarası alınmasından bahsediliyor. Birisinin sağlık bakanlığını uyarması lazım.

  Yada ben okuduklarımı değerlendiremiyorum :)
   
 8. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  Genelgeyi bende Fatih Bey'in değerlendirdiği gibi değerlendirdim
   
 9. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  çok karışık bi iş yapmaya kalkıyorlar bu kesin, şunu anladım ben çevre yönetim birimi il müdürlüğüne bağlı olacak ve vergi numarası olarak buraya alınacak, tüm hastaneler de (devlet) ona bağlı görünecek, yani böyle olabilir ama ihtiyaç halinde birden fazla ÇYB kurulabilir diyince insan şüpheleniyo ne anladıklarından ve anlatmaya çalıştıklarından :)
   
 10. envireng

  envireng CMNet Üyesi

  Hayır Fatih..

  Aynı vergi numarasına sahip tesisler tek bir çevre yönetim birimi kurabilir hükmünden yola çıkarak vergi numarası aynı olan hastaneler birleşin bir birim oluştursun diyor.. ve hatta gerekiyorsa (sırf para harcamasınlar diye) mümkünse aynı şehirdeki devlet hastaneleri vb tek vergi numarası altına geçin diyor. yeni bir vergi numarası alın demiyor.

  Kısaca, devlet eliyle mesleğiniz bir kez daha baltalanıyor. Üç kuruştan kaçtıkları için. Bunu yapanların idari kesimlerinde doktorlar da var. Yani memleketin en çok kazanan meslek gruplarından birisi.
   
 11. envireng

  envireng CMNet Üyesi

  yazıyı aldığınız linki de paylaşır mısınız lütfen.
   
 12. envireng

  envireng CMNet Üyesi

 13. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

 14. Volkan Canlıer

  Volkan Canlıer CMNet Üyesi

  yazıda çevre danışmanlık firmalarıyla ilgili hiç bir atıf yapılmamış yani illaki kendi bünyenizde halledin diyo bu işi sanki çok büyük kayıp olacak bi firmayla anlaşma yoluna gitmeleri devlet ne zamandır bu kadar tasarruflu olmaya başladı acaba hepte çevre konusuna denk geliyor nedense :p
   
 15. onurcelep

  onurcelep CMNet Üyesi

  Sağlık bakanlığının birimleri arasında iletişimsizlik olduğu için bu sorunlar kaynaklanıyor. Bu yazı tedavi hizmetlerinden çıkıyor ama Sağlık bakanlığında çalışan çevre mühendisleri halk sağlığına geçtiler ve bu işi yapmak istemiyorlar..Bence yapmasınlarda zaten.Koskoca sağlık bakanlığında 60 tane çevre mühendisi var.Çevre görevlisi olayınıda benim gibi memur olup Çevre mühendisliği mezunlarına görevlendirme ile başlattılar yani elinde olanları değerlendirmeye çalışıyor ama nereye kadar bilinmez...Biz kadromuzu almaya çalışıyoruz onlar geçici çözümler arıyorlar.Kpss ile de doğru dürüst alımları olmuyor zaten...
   
Sağlık Bakanlığı Çevre Görevlisi yazısı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine İlişkin Bilgiler

  Evet meslektaşlarım, bugün çdy yönetmelik değşikliği yapıldı. Veee bizleri biraz olsun sevindiren yönetmelikten artık hiçbir umudumuz kalmadı. Resmen(!) tamamen(!) ÇEVRE MÜHENDİSİ ibaresini sildiler. Diğer bölümlerle bizi eşdeğer tuttular. Birlik olup buna itiraz etmemiz gerekir. Bunu imza toplayıp imzalarla birlikte dilekçeyle bakanlığa sunma gibi vs. şeyler olabilir. Görüşlere açığız. Kısa...
 2. Çevre bakanlığı, "çevre görevlisi sinavi" için yürütmeyi durdurma kararı alındı

  7 Mart 2010 tarihinde yapılan Çevre Görevlisi Sınavında sorulan sorulardan 8 iptal 4 şık değişimi haricinde 10 soru iptali için mahkemeye verilmiştir.Şu an için gelinen aşamada mahkeme itiraz edilen soruların incelenmesi için yürütmeyi durdurarak bakanlığa 30 gün süre vermiştir.Süre mayıs ayı sonu itibariyle sona ermektedir.Süre sonuna kadar bakanlık soru kitaplarını ve cevap anahtarlarını...
 3. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Sınav Soruları, Cevapları ve İptaller

  Çevre Görevlisi Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarında Yapılan Değişiklik... Temmuz 20, 2010 ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI 27 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen Çevre Görevlisi Sınavı soruları ve cevap anahtarları için Bakanlığımıza yapılan itirazlar değerlendirmeye alınarak sorular ve cevaplar tekrar incelenmiştir. Yapılan bu inceleme sonucunda 2 soruda ve 2 cevapta hata tespit edilmiş olup...
 4. Sağlık il müdürlüklerine ve hastanelere çevre görevlisi alımı

  Hastanelere ve sağlık il müdürlüklerine çevre görevlisi alımı bilgisi olan varmı? genelge çıkmıştı bu konuyla ilgili olarak.... Bilgisi olan arkadaşlarım paylaşabilir mi?
 5. Sağlık kurluşlarından kaynaklanan atıkların yönetimi hk. il müdürlüğü yazısı

  Merhaba, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden gelen yazı ekte yer almaktadır. Hastaneler adına önem arz eden bir yazıdır, dikkate almanızı tavsiye ederim.