Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sanayi kuruluşları malzeme satışı hakkında

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Evrem Yeşil tarafından paylaşıldı.

1. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar

sanayi kuruluşları malzemelerini ihale yolu ile satmaktadır.
    Malzemeleri satma işlevini neye dayanarak yapıyorlar?
    Bilgisi olan var mı?
    üretim artığı, ambalaj atığı gibi

2. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

Evrem hanım merhaba, sanayi tesisleri üretim atıklarını satabilirler fakat bildiğiniz üzere ambalaj atıklarını artık bedelsiz olarak lisanslı bir tesise verme yükümlülükleri var

Evrem Yeşil bunu beğendi.
  3. Fuat KILIÇ

Fuat KILIÇ CMNet Üyesi

patrona dayanarak gayet rahat ve kazançlı bir şekilde satmak mümkündür

4. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

@Gülşah Albayrak üretim artığını neye dayanarak satıyorlar yani yönetmelik mi var tebliğ mi var onu bilmem gerekıyor acıkcası

5. Yusuf Özkır

Yusuf Özkır CMNet Üyesi

Üretim artığı ya da atık olarak değil de kapasite raporunda 2. ürün, yan ürün olarak görünüyor olabilir mi?

6. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

@Yusuf Özkır sanayi ünvanına sahip olan firmalar satıyor.
    Açıkçası üretim artığı gibi bir ibareye ben rastlamadım. Bu yuzden arastırıyorum.?
    bir bilgi bulursam sizinle paylaşırım tekrar. bilen arkadaşlar da paylaşırsa seviniriz.

7. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

AAKY 4. Madde

b) Ambalaj atığı: Üretim artıkları hariç, ürünlerin veya herhangi bir malzemenin tüketiciye ya da nihai kullanıcıya ulaştırılması aşamasında ürünün sunumu için kullanılan ve ürünün kullanılmasından sonra oluşan kullanım ömrü dolmuş tekrar kullanılabilir ambalajlar da dâhil çevreye atılan veya bırakılan satış, ikincil ve nakliye ambalajlarının atıklarını,

Evrem Yeşil bunu beğendi.