Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şantiyelerde uygulanan çevresel yöntemler

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Pınar Pelit Demir tarafından paylaşıldı.

1. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Arkadaşlar öncelikler herkese günaydın, konu başlığından da anlaşılacagı üzere şantiyelerde yapılan çevresel uygulamalar hakkında fikir alış verişi yapmak istedim. Acaba sizlerin çalıştığı tesislerde uygulanan farklı çevresel yöntemler var mı ? Ne gibi işlemler yapıyorsunuz ? Su ve atıksu, toz, gürültü, atık yönetimi ve hatta rehabilitasyon bile olabilir. Fikirlerinizi bekliyorum,şimdiden tesekkürler iyi çalışmalar.

2. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

Pınar Hanım benim eski şantiyemde en büyük sorunum sağa sole atılan eldivenlerdi. Ben de "eski eldiveni getir, yeni eldiveni götür" kampanyası yapmıştım :)

Eskimiş eldivenini depo görevlisine imza karşılığa teslim etmiş, yani atık eldiven kutusuna atmış kişi yeni eldiveni alıyordu.

Çok sıradan bir yönem olmasına rağmen yüksek miktarda kontamine eldiven biriktirmiştik.

3. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Evet güzel bir uygulama İrem Hanım, faydalı olacaktır:harika: Uygulamak lazım bnm için cok sıkıntı bu eldivenler ama bakalım satın almayla anlasabilir miyiz :rolleyes: Yok mu baska şantiyelerde çalışan arkadaslar bu konuda yapılan uygulamaları acıkcası merak ediyorum :kötü:

İrem Bengisu Erol bunu beğendi.
Şantiyelerde uygulanan çevresel yöntemler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. şantiyelerde iş sağlığı

http://www.satso.org.tr/SeminerIcerik.aspx?refno=46
  2. Hava Kirliliği Kontrolünde Biyolojik Yöntemler

Hava Kirliliği Kontrolünde Biyolojik Yöntemler konusunda yardımcı olabilecek olan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirler mi ?
  3. Şantiyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Bildirimleri

İsg konusunda çalışmak isteyen ya da çalışan arkadaşlarımızın bilgilendirilmesi ve uzmanlıkların paylaşılması açısından böyle bir konunun faydalı olacağını düşünüyoruz. Konusunda uzman arkadaşlarımızın da desteklerini esirgememelerini rica ediyoruz. Öncelikle inşaat firmasının İSG uzmanıyla yaptığı sözleşmeyi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına göndererek onaylatması gerekmektedir. Bu...
  4. DAF ünitesinde uygulanan hava miktarı?

Öncelikle herkese iyi çalışmalar dilerim. Daf ünitesinde suya ne kadar hava veriliyor? bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.
  5. Şantiyelerde toz kontrolü

arkadaşlar şantiyelerde gördüğüm bir uygunsuzluğu hem çevre mühendisi hem de iş güvenliği uzmanı olarak çözüm bulmak istiyorum. şantiyede çalışan arkadaşlarım bilirler yerlere döşenen taşlar veya bims tarzı tuğlalar imalat aşamasında spiralle kesiliyor. bu kesim esnasında aşırı derecede toz ortaya çıkıyor. sorunda bu noktada ortaya çıkıyor. kesim yapılan alanda çalışan diğer işçilerde maske...