Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Santrifüj pompalar

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  1. 1. SANTRİFÜJ POMPALARIN İŞLETMEYE ALINMASI

  a) Tesisat ve pompaların akışkan ile doldurulması: Birkaç istisna dışında hiçbir

  santrifüj pompa içi su ile doldurulmadan ve içindeki hava tahliye hava tahliye edilmeden çalıştırılmamalıdır. İstisnalar, kendini çalıştıran pompalar ve yüksek kapasiteli düşük basınç ve hızla çalışan pompalardır. Doldurma bu durumda çalıştırma ile aynı zamanda yapılır.  b) Pompa çalıştırmadan önce yapılması gereken son kontroller: Pompa ilk işletmeye alınmadan birkaç kontrol yapılmalıdır. Rulmanlar kerosene ile yıkanmalı ve temizlenmelidir. Üreticinin tavsiye ettiği yağlama ile doldurulmalıdır.

  Kaplin muhafazası söküldükten sonra, doğru dönme yönü kontrol edilmelidir. Genellikle pompa gövdesi üzerindeki ok doğru dönüş yönünü gösteriri.

  Santrifüj pompanın rotorunu elle döndürmek mümkündür. Sıcak akışkanlarda pompanın sıcak yada soğuk olmasına rağmen rotor serbest olarak dönmelidir. Eğer herhangi bir zorluk ya da tutma varsa sebebini bulmadan kesinlikle pompa çalıştırılmamalıdır.
   

  Ekli Dosyalar:

  Hakan Unver ve mrtblgn bunu beğendi.
Santrifüj pompalar konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Atıksu Arıtmada Kullanılacak Pompalar

  Terfi ,Sirkülasyon,dozaj,tahliye pompaları seçiminde marka aramalımıyım yoksa herhangi bir marka ve model işimi görsün yetermi demeliyim.Markalara göre ne gibi sıkıntılarla karşılaşabilir ne gibi işletme sorunlarına sebep olurum.Piyasadaki pompalardan avantajlı olanlardan örnek veya link vermek mümkün olurmu.Yada ben şu markayı kullandım hiçbir sorunla karşılaşmadım yada tam tersi.Deneyimli...
 2. Pitbull tip pompalar

  5444WCly7l0