Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şeker fabrikası yardım

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Yusuf Gkz tarafından paylaşıldı.

 1. Yusuf Gkz

  Yusuf Gkz CMNet Üyesi

  Arkadaşlar şeker fabrikasında işe başladım ilk olarak anaerobık+aerobik sistem var
  ayrıca fabrikanın kullanacağı sularda kuyulardan çekiliyor ve bunun içinde Reverse osmosis sistemi var
  bu konularla ve şeker fab. ile ilgili önerebileceğiniz kaynaklar nelerdir?
  Şimdiden teşekkürler
   
  asmin bunu beğendi.
 2. asmin

  asmin CMNet Üyesi

  yazınızı yazalı baya olmuş ben yeni karşılaştım..dediğiniz konularla herhangi bir kaynak bulabildiniz mi?
  yada ne tür bir yol izlediniz? şimdiden teşekkürler.
   
 3. Nuri Kartal

  Nuri Kartal CMNet Üyesi

  Bende yeni şeker fabrikası ile ilgili tez çalışması yapıyorum. şeker fabrikası şeker pancarıdan şeker üretimi yapıyor ve ve çalışma süreleri yani kampanyaları kısa süreli olduğu için biyolojik olarak arıtmak çok anlamsız ve genellikle de deşarj limitlerinin altında bir arıtım söz konusu. O yüzden daha çok kimyasal ya da membran olarak arıtım yapmak daha mantıklı geliyor. Reserve osmosis yöntemini ilk defa duyuyorum. eğer elinde bununla ilgili kaynak varsa bizimle paylaşmanı isteyeceğim.
   
 4. landwarior

  landwarior CMNet Üyesi

  hali hazırda arıtma tesisi bulunan ve çalışan birçok şeker fabrikası mevcut onlarla iletişime geçmenizi öneririm.
   
  Didem Girgin bunu beğendi.
 5. Didem Girgin

  Didem Girgin CMNet Üyesi

  Eskişehir Şeker Fabrikasında size çok yardımı dokunabilecek bir çevre mühendisi var geri çevirmeyeceğini düşünüyorum iletişime geçmeyi deneyin derim.. (Anaerobik sistemleri var)
   
 6. asmin

  asmin CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bir çevre mühendisi 4 yada 5 fabrikaya bakabilir mi?
   
 7. duygud

  duygud CMNet Üyesi

  Eğer bir danışmanlık firmasında çalışıyor iseniz ek-1 listesinden ayda 10 işyeri ya da ek-2 listesine göre ayda 20 işyerine bakabilirsiniz. Bireysel çalıştığınız zaman yani çevre görevlisi olduğunuz firmada SSK'nızın yapılması gerekiyor. O yerde SSK lı olduğunuz için başka yerin çevre görevlisi olamazsınız.
   
  asmin bunu beğendi.
 8. asmin

  asmin CMNet Üyesi

  öncelikle cevap verdiğiniz teşekkür ederim..bende şunu belirteyim fabrikadan kastım şeker fabrikası ve bireysel olarak çalışılırsa bir çevre mühendisi 5 şeker fabrikasının mühendisi olabiliyor mu?
   
 9. duygud

  duygud CMNet Üyesi

  Rica ederim :) Tek siz iseniz bakamazsınız.. Bu fabrikalar aynı vergi nosuna sahip olsa bile bakamazsınız ancak çevre yönetim birimi kurmanız gerekir.. Siz sadece tek bir yere bakabilirsiniz..
   
Şeker fabrikası yardım konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Şeker endüstrisi atıksularının elektrokimyasal yöntemlerle arıtımı

  Kayıt no: 353056 Yer no: ty TD 2006 .K69 Ana giriş: Koyuncu, Ayşe Gülhan Eser adı: Şeker endüstrisi atıksularının elektrokimyasal yöntemlerle arıtımı / Ayşe Gülhan Koyuncu. Yayım yeri: Eskişehir : Anadolu Üniversitesi, 2006. Fiziksel yapı: XV, 104 y. : resim + 1 CD-ROM. Notlar: Tez (yüksek lisans) - Anadolu Üniversitesi, 2006. Kaynakça: y. 98-100. Özeti: Bu çalışmada, tıkaç akım...
 2. Atık Pil At Şeker Al (Denizli)

  Denizli'de çocuklara atık pil toplama alışkanlığı kazandırmak için şeker dağıtan atık pil toplama makineleri hizmete girdi. Denizli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, atık pil toplama konusunda eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarında farklı bir yöntem uygulamaya başladı. Daha önce en çok atık pil toplayan okullara masa tenisi takımı, satranç eğitim seti ve spor seti ile teşekkür...
 3. Şeker endüstrisi atıksuları

  Şeker endüstrisi atıksuları ile ilgili bir sunum.
 4. Şeker endüstrisi atıksuyu

  Şeker endüstrisi atıksuyu arıtımıyla ilgili proje yada bilgisi olan paylaşabilir mi? çok acil lazım... Şimdiden teşekkürler..
 5. Şeker fabrikasında çalışan arkadaşların dikkatine..

  Arkadaşlar sizlerden hazır tez istemiyorum sadece bu sene şeker fabrikasının atık suyunu arıtma bitirme ödevim oldu. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. İsteklerim; 1 ) Şeker fabrikasını araştırırken nelere dikkat etmeliyim 2) Eğer şeker fabrikasında çalışan varsa fabrikanın hangi tür arıtım kullandığı hakkında bilgi vermeleri