Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Seveso hkk.

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Erkan Ertürk tarafından paylaşıldı.

 1. Erkan Ertürk

  Erkan Ertürk CMNet Üyesi

  Arkadaşlar mrb,

  Seveso bildirimlerimiz için çevre il müd. şifre talebinde bulunduk. Şifre geldi. Şifre ile giriş yaptığımda Seveso bildirimi ile ilgili bir şey gözükmüyor. Ne yapmam gerekiyor?
   
 2. Nur G.

  Nur G. CMNet Üyesi

  Erkan Bey,
  Sevoso için, Çevre Bilgi Sistemi Kullanım Başvuru Formunu doldururken uygulamalar kısmından "Seveso Bildirim Sistemi" kısmına tik işareti koyup bu şekilde mi başvuruda bulundunuz? Olması gereken bu diye biliyorum, bizde sorun çıkmamıştı.
   
 3. Erkan Ertürk

  Erkan Ertürk CMNet Üyesi

  evet aynen dediğiniz gibi Seveso kısmına işeret koymuştum. Zaten sistem şifre talep dilekçesini otomatik çıkartıyor Oradada Seveso yazıyordu. Şifre ile giriş yaptığımda Seveso ile ilgili hiç bir giriş yazı bulunmuyor.
   
 4. Nur G.

  Nur G. CMNet Üyesi

  Erkan Bey,
  o zaman geriye tek birşey kalıyor Çevre İl Müd. ile irtibata geçmeniz gerekiyor. Onlar size durum hakkında bilgi vereceklerdir diye tahmin ediyorum.
  Üzgünüm aklıma da başka birşey gelmiyor.
   
 5. Erkan Ertürk

  Erkan Ertürk CMNet Üyesi

  Size şifre geldiğinde Seveso diye bir şeçenek varmıydı?
   
 6. Nur G.

  Nur G. CMNet Üyesi

  Evet tarafımıza gönderilen şifre ile çevre bilgi sistemine giriş yaptığımızda SEVESO BİLDİRİM SİSTEMİ diye seçenek çıkıyor ve o seçeneğe tıklayarak bildirim sayfası açılıyor.
   
 7. Erkan Ertürk

  Erkan Ertürk CMNet Üyesi

  Bende öle bişey yok işte. Ben il müd. ile görüşeyim. Teşekkür ederim.
   
 8. Nur G.

  Nur G. CMNet Üyesi

  Rica ederim. Umarım sorunu halledebilirsiniz.
   
 9. Sevim Kaya

  Sevim Kaya CMNet Üyesi

  bazen il çevreler sistemi açmayı unutuyorlar. evrak kime gittiyse öğrenin evrak kayıttan yetkili kişi yardımcı olacaktır.
   
 10. Erkan Ertürk

  Erkan Ertürk CMNet Üyesi

  evet bende dediğiniz gibi yaptım evrağın gittiği kişiyi öğrendi inşallah yarın sabahtan halledeceğim. İlginiz için teşekkür ederim.
   
 11. Sevim Kaya

  Sevim Kaya CMNet Üyesi

  rica ederim kolay gelsin
   
 12. irfan dallı

  irfan dallı CMNet Üyesi

  arkadaşlar paket arıtma tesisi için ÇBS de hangi uygulamaları seçmem gerekiyor
   
Seveso hkk. konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Seveso

  Foruma bakındım ama benzer yada ilgili konuyu bulamadım yada gözümünden kaçtı. acaba seveso ile ilgili(nedir?, planı nasıl hazırlanır?, neler yapmak gereklidir? vs..) elinde bilgi olan arkadaşlarımızın bunları burada paylaşabilmeleri mümkün mü? ayrıntıya ihtiyacım var bu konuyla ilgili... şimdiden teşekkür ederim.. Bu konunun bu aralar gündemde olması ve olmaya devam edeceğini düşündüğüm, bir...
 2. Seveso

  önceki sene seveso müracaatı yapıp kapsam dışı yazısı aldıgımız tesisle ilğili olarak tekrar bildirim yapılması gerekiyormu teşekkürler
 3. Seveso-bköp

  Arkadaşlar elinde Seveso bildiriminden sonra yazılmış bir Büyük Kazaları Önleme Politikası (BKÖP) olna var mı? Varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler..
 4. Acil seveso

  Arkadaşlar seveso ile ilgili bildirimi cumaya kadar tamamlamam lazım ancak kimyasalları nasıl giriyoruz neye göre giriyoruz bilmioyurm msds lerdeki cas nolarından aratıp çıkan varsa girişini yapmak geldi aklıma ancak bazı maddelerin cas no ve ec no olmamasına rağmen bileşimleri ve işlenmeleri sonucunda emisyon olarak çıkabilecek maddelerin cas noları çıkıyor bunları girmek gerekirmi yoksa tüm...
 5. Seveso bildirimi

  Merhaba arkadaşlar, seveso bildirimini bir firmam için çevre bilgi sisteminde açtıracam fakat kimyasal madde envanter bildirimi, güvenlik bilgi formunu da açtırmam gerekiyor mu ? yoksa sadece seveso bildirimi olarak açtırmam ve kimyasalları oraya girmem yeterli mi ? Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.