Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sintene atık suları,atık yağları

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Bora Yerlikaya tarafından paylaşıldı.

1. Bora Yerlikaya

Bora Yerlikaya CMNet Üyesi

Sintine suları ,sintine atık yağlarının neden geri kazanılamadığı ile ilgili bir bilgi döküman önerisi olan varmı ?

2. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

geri kazanılıyor diye biliyorum ama...

Mesut Gergin bunu beğendi.
Sintene atık suları,atık yağları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bitkisel atik yaglari lavaboya dokmeyin

Yemek fabrikalari, lokanta-restaurant isletmecileri ve evhanimlari gelecek nesillere tertemiz, piril piril bir dunya birakmak ve Turkiye ekonomisine katkida bulunmak elinizde. Alo Atik Hattinin 444 28 45 / 444 ATIK nolu numarasini bir yere ozenle kaydedin. TEMA Vakfi, Ulusal Bitkisel Yag ve Ambalaj Atiklari Toplama Ayristirma Geri kazanim Sirketi ile Ezici Biodizel, kurduklari 444 28 45...
  2. Hastane atık suları

Arkadaşlar merhaba, Hastane atıksularının karakterizasyonu ve arıtımı ile ilgili araştırma yapıyorum ve açıkçası pek bir bilgim yok. Üstelik birkaç makaleden başka herhangi bir döküman bulamadım. Bu konu ile ilgili elinde döküman olan varsa paylaşabilirmi?
  3. Kozmetik Sektörü Atık Suları (Acil!)

Merhaba Arkadaşlar [COLOR="#FF0000"]Kozmetik sektöründen kaynaklanan atık suların arıtılabilirliği için hangi parametrelere bakılması gerekir? Bu sektörde çalışan arkadaşlarımız hangi arıtma proseslerini kullanıyorlar? Yada bu konu ile ilgili elinde döküman olan varsa paylaşabilir mi? (kozmetik atık sularından kasıt;Krem ve Şampuan Atık suları) Yardımcı olursanız sevinirim.
  4. Jeneratör atık yağları

Arkadaşlar Jeneratör Yağları, motor yağları kapsamında mı yer almaktadır? Öyleyse hangi atık kodu ile taşınabilir ve en önemlisi jeneratör yağları, atık yağ taşıma lisansına sahip bir firma tarafından mı yoksa PETDER tarafından mı taşınabilir? Teşekkürler...
  5. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?