Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sivas'ta çevre mühendisliği

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında krrsz tarafından paylaşıldı.

1. krrsz

krrsz CMNet Üyesi

Merhaba,
    Bu sene İstanbul Üniversitesinden mezun oluyorum.Ailemin yanına yani Sivasa dönmek istiyorum.Ama diğer taraftan iş bulma ve kendimi geliştirmek açısından bunun doğru bir karar olup olmayacağı konusunda tereddütlerim var.Sivas ta çevre mühendisliği ne durumda ve sizce ne yapmalıyım?Özellikle Sivastaki meslektaşlarımın tavsiyelerini bekliyorum.teşekkürler

2. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

iş konusunda bence ailemin yanında olayım diye düşünmek çok yanlış

3. krrsz

krrsz CMNet Üyesi

Doğru.Ama sadece duygusal bir karar değil benimki İstanbulda yeni mezun mühendis maaşıyla öğrencilik imkanları olmadan geçinmekte çok zor.

4. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

anladım. doğru diyorsun. ama kendi ayakların üstünde durmak daha önemli bence.

5. Tuğba Yeşil Ağca

Tuğba Yeşil Ağca CMNet Üyesi

İş imkanı nasıl bilmiyorum ama insanın ailesinin yanında olmak kadar güzel birşey yok bence.

Seda Özsoy, İbrahim Uysal ve krrsz bunu beğendi.
  6. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

ya da torpille iş bulursan git tabii :D

7. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Sivas'taki iş imkanları hakkında bir bilgim yok. Fakat ben de İstanbul'da kalmanızı öneririm. Üniversiteyi orada okuduğunuza göre orada yaşamaya alışmışsınızdır. Evet, İstanbul gibi bir şehirde yeni mezun birisi olarak yaşamak muhakkak zor olacaktır başta; fakat iş imkanlarınız da daha fazla.. Bir süre sıkıntı yaşarsınız ama sonrasında çok daha iyi olur kanaatindeyim.

ayşegülik ve krrsz bunu beğendi.
  8. krrsz

krrsz CMNet Üyesi

işsiz kalmayı tercih ederim :(

9. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

özel sektörü boş ver çalış kppss ye Sivas çevre ve şehircilik il müdürlüğüne yerleş. İstanbul gibi bir yerde çalışmakta yaşamak da zor bence. Özelde çalışacaksan mesleki açıdan İstanbul Sivastan daha yararlı olacaktır aşikar. Bence ailenin yanında ol ana kucağı baba ocağı demişler :D

Tuğba Yeşil Ağca ve krrsz bunu beğendi.
  10. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

torpil denilince yanlış anlaşılıyor :) referans diyelim. Referansla alacağın maaşta 500-1000 tl lik artış ve arkanın sağlam olacak olması fikirlerinde yumuşamaya sebep olabilir.

11. krrsz

krrsz CMNet Üyesi

Çok şükür Allah'ıma torpilimde referansımda yok :) Haksızlığa tahammül edemiyorum bu konuda yumuşama olmaz bende.

12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Şimdiki gençleri anlamak zor. Çok idealistler :D

Sivas'ta çevre mühendisliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği

[COLOR="Red"]TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği Çevre Mühendisliği Hakkında 1970’li yıllarda artan çevre sorunlarına karşı bütün Dünya’da yükselen çevreci hareketlere Ülkemiz de kayıtsız kalmamış bu alanda yasal düzenlemeler ve kurumsal yapılanmaların yanında üniversitelerde çevre konusunda teknik eğitim de verilmeye başlanmıştır. Halen üniversitelerin...
  2. Çevre Mühendisliği

Çevre Mühendisleri odasının sayfasında Çevre mühendiliği kanunu çıkarılması diye bir yazı gördüm,bu yazının çıkarılması söz konusu mu???Böyle bir kanunun çıkarılması çevre mühendislerinin işlerini daha rahat ve verimli bir şekilde yapmasına yardımcı olur mu?Sınırların belirlenmesi ile Çevre Mühendisliği diğer meslek dallarından ayrılır mı?(Biliyorsunuz birçok meslek dalı çevre mühendislerinin...
  3. Çevre mühendisliği

merblar... Yeni mezun, yetiştirilmek üzere gibi palavralarla 800 - 900 tl ye mühendis çalıştıran patronları kınıyorum. Patronuna mühendis çalıştırdığını hatırlatmayan, ücretinin ve standartlarının bu kadar düşük olamıycağını ifade etmeyen muhendis arkadaşları kınıyorum. Unutmayalım kı çevre muhendıslığının önemini ve mühendislerin standartlarını artırmayı sağlayacak olan biz ÇEVRE...
  4. Çevre mühendisliği sertifika mühendisliği :)

http://www.plusegitim.com/ şu adresteki çevre sekmesine bi göz atar mısınız.buradaki sertifikaların toplamı bizim mühendislik yapıyor :D
  5. Çevre mühendisliği

Çevre Mühendisliği bölümü hangi illerimizde var bilen varmı acaba DGS için gerekli yardımcı olurmusunuz...