Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sivil Savunma Planı

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fecriati tarafından paylaşıldı.

1. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Arkadaşlar valilikten gelen bir yazıyla sivil savunma planı oluşturmamız isteniyor ve 30 sayfalık bir örnek yollamışlar. Çoğu şeyi acil durum planımızdan aktardım ancak "şu şu beldelerle işbirliği yapılmıştır", "sivil savunma sığınağının yapımı ve malzemelerin temini için 5 yıllık para ihtiyacı şu kadardır" vb. şeyler var gönderdikleri örnekte. Daha önce doldurup yollayan bir arkadaşımız varsa dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verebilir mi?
    Bu planla ilgili mevzuata da ulaşamadım ayrıca.

2. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Cevap: Sivil Savunma Planı

Arkadaşlar bilgisi olan yok mu ?

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

soğuk savaş zamanından kalma bir yönetmelikten bu sanırım. trt'de eskiden yayınlanan sivil savunma filmlerinde gördüklerimiz yeter gibi geliyor bana. işte birkaç günlük erzak depolanacak, şu kadar yıl dayanacak konserveler ve şarjlı piller sonra işte el fenerleri, fm radyolar konacak diye uzayan, güncelliği olmayan bir liste yollamanızı istiyorlardır. bana sorarsanız ne yollarsanız yollayın olumsuz bir cevap almazsınız.

4. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Sivil savunma planından kasıt acil eylem planımıdır ki?

5. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Acil eylem planının içinde bir başlık yapılabilir mi?

6. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Arkadaşlar acil durum planından farklı olarak çevre işletmelerle ve yerel yönetimle yapılan işbirliği protokolü (sığınakların ortak kullanımı vb. maddeler var), sığınağın/sığınak olarak kullanılacak binanın yapımı, ikmal ve donatımının karşılanması için her yılı ayrı 5 yıllık toplam para ihtiyacı gibi şeyleri de istiyorlar.
    İlçede sadece bize gelmiş, il merkezinde de birkaç yerle konuştum bize öyle bir yazı gelmedi dediler. İş güvenliğiyle ilgili birkaç arkadaşıma danıştım onlar da bilmiyor. İlkyardım ekibi, koruma ekibi, vs. şeyleri aktardım zaten.

7. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Konunun akıbetini burada paylaşırmısınız?

Sivil Savunma Planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gazze'ye İnsani Yardım Filosuna İsrail Savunma Kuvvetleri tarfndn güç kullanılması hk

Gazze'ye İnsani Yardım Filosuna İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından müdahalenin ardından Dış İşleri Bakanlığı'mızın resmi sitesinde yazılı açıklama yapıldı. Gazze halkına insani yardım ulaştırmak arzusunu taşıyan ve aralarında yaşlı, kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda ülkeden sivillere karşı İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından güç kullanılması sonucunda, elde edilen ilk bilgilere...
  2. imar planı

mrh arkadaşlar atıksu arıtma tesisi için imar planı çizmem gerekiyor. elinde örnek olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?
  3. Iç tetkik planı

çys yapsamında iç tetkik planı yapanlar tüm bölümleri tetkik kapsamına aldınız mı ve ne tip sorular soruyorsunuz?
  4. Sivil savunma eğitimi

Valilikten gelen eksiklik yazısı içinde Sivil Savunma Eğitimi talep edilmekte. Bu eğitimin AFAD'dan alındığını öğrendik fakat eğitim ücreti çok çok yüksek. Başka bir yerden alınabiliyor mu yoksa firmanın İsg uzmanı verebiliyor mu bu eğitimi?
  5. Vaziyet planı

vaziyet planı ve iş akım şeması için 1/50 ölçekli bir haritada tesis planının gösterilmesi gerekiyormuş, bu plan için ölçeklemeyi nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar google evliyası bu işi de yapabiliyor mu.