Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sızıntı suyundan amonyak giderimi lisans tezi yardım ..

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Dilara Kiremitci tarafından paylaşıldı.

1. Merhaba arkadaşlar , lisans tezi olarak; doğal materyallerin arıtım potansiyellerinin araştırılması başlığı altında sızıntı suyundan amonyak giderimini araştırıyorum. Bunun için Türkiye de yapılan örnek uygulamalar ve adsorpsiyon yönteminde adsorbent olarak kullanılabilen doğal materyallerin neler olabileceği hakkında bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

Merhaba

Ekte birkaç dosya ekledim umarım işinize yarar. İngilizce olarak araştırma yaparsanız daha fazla kaynağa ulaşabilirsiniz sanıyorum.

İyi Çalışmalar

Ekli Dosyalar:

Fatma Sena bunu beğendi.
  3. Teşekkür ederim Serap hanım , çok sağolun.

4. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

Rica ederim , İyi Çalışmalar,

Sızıntı suyundan amonyak giderimi lisans tezi yardım .. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. MAP Prosesi ile Amonyak ve Fosfor Giderimi

YTU Çevre Mühendisliği Laboratuvarı tarafından hazırlanan deney föyüdür. MAP (Magnezyum Amonyum Fosfat) Prosesi ile Amonyak ve Fosfor Gideriminin sağlanmasıdır. Dökümana ekten ulaşabilirsiniz.
  2. içme suyundan kimyasal yöntemlerle arsenik giderimi

[FONT=TimesNewRoman,Italic][FONT=TimesNewRoman,Bold][FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman][COLOR=black]İ[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman][COLOR=black]çme suyundan kimyasal yöntemlerle arsenik giderimi M. Necdet ALPASLAN [FONT=TimesNewRoman,Bold][FONT=TimesNewRoman,Bold]*[FONT=TimesNewRoman,Bold], Deniz DÖLGEN, Hülya BOYACIO[FONT=TimesNewRoman,Bold]Ğ[FONT=TimesNewRoman,Bold]LU,...
  3. Kuyu suyu Amonyak Giderimi

arkadaşlar merhabalar; içme ve kullanma suyu amacıyla kullanılan bir kuyuda yapılan analizde amonyak derişimi standartta 0.5 mg/l iken 1.53 mg/l olarak ölçülmüştür.kuyu 110 mt derinlikte ve 40.mt den itibaren dalgıç pompayla 25m3 lük depoya aktarılıyor.sonra klorlanıp kullanılıyor.amonyağın bu derecede olması çok tehlikeli olduğu biliniyor.su temini kuyudan yapıldığı için havalandırma ünitesi...
  4. Zeytin karasuyu arıtımı lisans tezi yardım...

Arkadaşlar Lisans tezimi Zeytin karasuyunun arıtılması hakkında yapıyorum. Örnek numene analizlerini yaptık. Daha önce denenmiş olan metodların karşılaştırılması ve en uygun metodun seçilip anlatılması hatta yetiştirebilirsek lab çalışması yapıp sonuçları değerlendirme olarak bir yol izleyeceğiz. Bu konuda çalışmaları yada fikirleri olanlar yardımcı olabilir mi? Teşekkürler...
  5. Zeolitle amonyak giderimi

arkadaşlar merhaba.atıksulardaki amonyağın doğal zeolitlerle giderilmesi adlı ödevim için bilgiye ihtiyacım var.yardım eder misiniz ?