Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Skky tablo 7.1 hak.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Adem Taş tarafından paylaşıldı.

1. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar su kirliliği kontrolü yönetmeliğinde tablo 7.1'de belirtilen parametrelere göre ocak tabanında biriken yüzeysel/yağmur suyunun analizlerini yapıyoruz. tabloda 2 saatlik numune kısmında civa ve kadmiyum parametreleri için "-" işareti yer almakta olup, 24 saatlik numune kısmında ise söz konusu parametrelerin deşarj limitleri bulunmaktadır.
    bu durum 2 saatliğe göre deşarjın bir limiti yok anlamına mı yoksa civa ve kadmiyum parametrelerinin 2 saatlik değil 24 saatlik numune alınarak analiz edilmesi anlamına mı gelmektedir.

Skky tablo 7.1 hak. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. HES gezisinde PES dedirten tablo

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Doğu Karadeniz Bölgesi HES Teknik Gezisi Raporu'nu açıkladı: Hidroelektrik santralı (HES) projelerinde kamu denetimi yok. Bazı tesisler hiç cansuyu bırakmıyor, 'balık geçitleri' sadece yasak savma amacıyla yapılıyor. EMO Yönetim Kurulu Yazmanı Erdal Apaçık, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Turgut ve Mehmet Bozkırlıoğlu ile birlikte basın toplantısı...
  2. tablo 15/14 jant sanayi

jant üretimi yapan firmamız için örnek kimyasal arıtma projesine ihtiyacımız var..elinde tablo 15/14 e göre kimyasal arıtma projesi örneği olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum..herkese iyi çalışmalar..
  3. Atık su analizi tablo-19

Arkadaşlar tablo 19'a göre atık su analizi yaptırmak istiyorum. Yetkili laboratuvarlardan aldığım tekliflerde ölçülen parametrelerde farklılıklar görüyorum örneğin son taslakta civa ve sülfat yer almıyor fakat teklifte civa ve sülfat ölçümü var. Başka bir örnek son taslağa göre renk var fakat labtaki teklifte renk ölçümü baz alınmamış. Yardımcı olursanız sevinirim. Not: Teklif veren lab....
  4. Skky taslağı

http://www.csb.gov.tr/gm/cygm/index.php?Sayfa=sayfa&Tur=webmenu&Id=269 arkadaşlar çeve yönetimi sitesiinde su kirliği kontrolü yönetmeli taslağı var. bu taslak ne zaman yayınlandı. ayrıca sanayicilerin görüşüne açıldığı ile ilgili bir bili var mı? Arkadaşar bu konuda bilgisi olan yok mu?
  5. Yürürlükte Skky teknik usüller tebliği

Selam Arkadaşlar, SKKY Teknik Usüller Tebliği' nin en güncel haline nasıl ulaşabilirim. SKKY'ni pek çok yerde bulmak mümkün oluyor da tabloların ve değerlerin yer aldığı tebliğ ekine bir türlü ulaşamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.