Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Skky teknik usüller tebliği

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında Melike İlbilgi tarafından paylaşıldı.

1. Melike İlbilgi

Melike İlbilgi CMNet Üyesi

Selam Arkadaşlar,
    SKKY Teknik Usüller Tebliği' nin en güncel haline nasıl ulaşabilirim. SKKY'ni pek çok yerde bulmak mümkün oluyor da tabloların ve değerlerin yer aldığı tebliğ ekine bir türlü ulaşamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

4. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

www.mevzuat.gov.tr 'ye bakın tüm mevzuatın en güncel hali onda, tüm yasa, yönetmelik vs için kullanabilirsiniz. Hatta ben teyit amacıyla bugünkü resmi gazetede yayınlanan, doğalgaz fiyatlarıyla ilgili bi yönetmeliği işlemişler mi diye baktım ve de bugün resmi gazetede yayınlanan değişikliği hemen kaydettiklerini gördüm.

5. Melike İlbilgi

Ee peki şimdi ne olacak? :confused: Arıtılmış suların tarımsal amaçlı kullanımına ait tablolar vardı orada. SKKY ait başka herhangi bir ek oluşturuldu mu acaba? Mevzuatı takip eden arkadaşlar daha iyi bilir.

6. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

"ATIKSU ARITMA TESİSLERİ TEKNİK USULLER TEBLİĞİ
    Yürürlükten kaldırılan hükümler
    MADDE 23 – (1) 7/1/1991 tarihli ve 20748 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğinin Uygulanmasına Dair Teknik Usuller Tebliği yürürlükten kaldırılmıştır. "

diyor o zaman Atıksu Arıtma Tesisleri Teknik Usuller Tebliğini bi inceleyin.

7. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

ekte güncel tebliği gönderdim. bu tebliğde E7.1 ve E7.2 de istemiş olduğun kriterleri bulabilirsin.

Ekli Dosyalar:

Melike İlbilgi bunu beğendi.
  8. Melike İlbilgi

Tebliğ kaldırılmış ve EKLER halinde verilmiş. Benim aradığım konu da Ek 7 de. Konu anlaşılmıştır sıkıntı yok. :) Hepinize çok teşekkürler arkadaşlar.

Skky teknik usüller tebliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Skky taslağı

http://www.csb.gov.tr/gm/cygm/index.php?Sayfa=sayfa&Tur=webmenu&Id=269 arkadaşlar çeve yönetimi sitesiinde su kirliği kontrolü yönetmeli taslağı var. bu taslak ne zaman yayınlandı. ayrıca sanayicilerin görüşüne açıldığı ile ilgili bir bili var mı? Arkadaşar bu konuda bilgisi olan yok mu?
  2. Yürürlükte Atıksu arıtma tesisleri teknik usulleri tebliği

ATIKSU ARITMA TESİSLERİ TEKNİK USULLERİ TEBLİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 20.03.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27527 Amaç: Bu Tebliğ, yerleşim birimlerinden kaynaklanan atıksuların arıtılması ile ilgili atıksu arıtma tesislerinin teknoloji seçimi, tasarım kriterleri, arıtılmış atıksuların dezenfeksiyonu, yeniden kullanımı ve derin deniz deşarjı ile arıtma faaliyetleri esnasında ortaya çıkan...
  3. Skky tablo 7.1 hak.

merhaba arkadaşlar su kirliliği kontrolü yönetmeliğinde tablo 7.1'de belirtilen parametrelere göre ocak tabanında biriken yüzeysel/yağmur suyunun analizlerini yapıyoruz. tabloda 2 saatlik numune kısmında civa ve kadmiyum parametreleri için "-" işareti yer almakta olup, 24 saatlik numune kısmında ise söz konusu parametrelerin deşarj limitleri bulunmaktadır. bu durum 2 saatliğe göre...