Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Soğutucu gaz grupları tehlikeli/tehlikesiz mi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Volkan Azak tarafından paylaşıldı.

1. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

merhabalar arkadaşlar,
    bildiğimiz/bildiğiniz üzere bir çok soğutma gurubunda r20/22/400 gaz grupları kullanılmaktadır.
    acaba bunlar bittiğinde basınçlı kap olarak değerlendirilip tehlikeli atık olarak mı değerlendirilir yoksa geri dönüşüm sistemi mi takip ediliyor.

paylaşımlarınız için teşekkür ederim,
    iyi çlışmalar, her hangi bir bilgisi olan yokmu :S :( :(

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Ben basınçlı kap kapsamında (15 01 11) tehlikeli atık olarak gönderiyorum.

3. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

teşekkürler hocam sağ olasın.
    peki basınçlı kap olarak değerlendirmek doğrumu ? içinde basınç kalıyormu ?
    birde demir olduğu için geri dönüşümü olma ihtimali varmı araştırma yaptınızmı bu konu hk. acaba?

ama yinede paylaşım için teşekkür ederiim,

4. Göksel Kurtuluş

İçinde basınç kalmadığına dair bilgi sahibi olmak için uygun koşullarda basınç testi yaptırmanız gerekir. Biz daha önceden içi boşalmış spreyleri delip ambalaj atık kapsamında veriyorduk ancak bir seferinde içi tamamen boşalmamış sprey tüpten sıçrama olunca hepsini tehlikeli atık kapsamında vermeye başladık ( bir müsibet bin nasihatten iyidir kapsamında :) )

Şöyle bir seçenek de olabilir, ga dolumu yapan firma boş tüpleri yanlarına alırlar sizin de cebiniz korunur, başınız ağrımaz :)

5. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

geçmiş olsun hocam. test olarak delmek mi gerekiyor:) başka bir şekilde test etme imkanı yok mu acaba?

6. Göksel Kurtuluş

Yok bizimkisi test amaçlı değildi :) Test nasıl oluyor ben de bilmiyorum açıkçası, delmeyin ama :)

7. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

teşekkürler hocam bilgilendirme için peki hocam,
    belki burda paylaşmak doğru olurmu bilmiyorum ama, hangi firmaya gönderiyorsunuz elimizde 30-40 adet arasında soğutucu tüpler var ve bunları bertaraf etmek istiyoruz fakat bulamadık ama yardımcı olabilirmisiniz?

teşekkürler,

8. Göksel Kurtuluş

Firma paylaşmam doğru olmaz ancak Ara Depolama tesislerinin aldığı atık çeşidi fazla google da arama yaparsanız eminim firma bulabilirsiniz.

9. ibrahim59

ibrahim59 CMNet Üyesi

sprey kutularının atık kodu nedir?

Soğutucu gaz grupları tehlikeli/tehlikesiz mi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  2. Ambalaj ve tehlikesiz atık tat'larda çıkan tehlikeli atıklar

merhaba arkadaşlar, ambalaj ve tehlikesiz atık toplama ayırma tesislerinde atık ayrıştırılması sırasında çıkan tehlikeli atıkları depolamak için tehlikeli atık sahası yapılmasına gerek var mı acaba? ambalaj ve tehlikesiz atık toplama ayırma tesislerinde çalışan arkadaşlardan yardım bekliyorum. bu konuda uygulama yapmış olan varsa nasıl bir yol izlemeliyim acaba?
  3. Tehlikeli ve tehlikesiz atık depolaması hk.

arkadaşlar merhabalar, yeni başladığım iş yerinde çevre ile alakalı bir çok eksik var bunlardan öncelikli olarak belirlemiş olduğum atık odaları hakkında yardımlarınız için teşekkür ederim, çalıştığım firmada Altın üzerinedir.(patlatma,ergitmce,üretim,içi boş,döküm vs.)yapılmaktadır. ayrıca Plaza şeklinde olup gümrükleme,müşavirlik (ofis tarzında) yerlerde mevcuttur. Buradan çıkacak...
  4. Hangi meslek grupları erken emekli oluyor ?

Merhabalar; isg uzmanlığı konusunda pek bilgili değilim ama merak ettiğim bir konu var.Hangi meslek grupları erken emekli olabilmektedir? Neden erken emeklilik kapsamına girmektedirler?
  5. Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri

merhabalar tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri hakkında ödevim var. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim