Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Son çökelti çamur problemi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında orhannbjk tarafından paylaşıldı.

1. orhannbjk

orhannbjk CMNet Üyesi

Arkadaşlar son çökeltim havuzu üzerinde ince bir çamur tabakası bulunmakta ve havuzun yarısından fazlasını kaplamakta.Bazı bölümlerde 30 cm çapında kümelenmeler de mevcut.çamur fazlam var belli.Belt filtreyi çok çalıştırdığımda havuz köpükle kaplanıyor ve daha çok bozuluyor.Ben bu tesisi nasıl düzeltirim.Ayrıca çamur yoğunlaştırma havuzum aerobik çamur çürütme havuzum gibi oldu.Yoğunlaştırmaya çamur gönderdiğimde savaklardan bariz çamur akıyo.Yardımcı olun şu tesisi düzeltelim....

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Öncelikle birkaç bilgi öğrenmemizde fayda var diye düşünüyorum.
    Ne kadar süredir çamur tabakası mevcut, bu süre zarfı içerisinde farklı karakteristikte bir atık su girişi oldu mu?
    Bahsettiğiniz köpüğün rengi nedir, analiz yapılıyor mu, pH ile ilgili bir sıkıntı söz konusu mudur, bununla ilgili bilgi paylaşabilirseniz, sorun daha iyi anlaşılabilir.
    Çamur yaşı ile ilgili sorun olabilir, geri devir oranı arttırılabilir..

Son çökelti çamur problemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. E-imza problemi

Bakanlığın sayfasına giriş yapıyorum ama 64 bit kullandıgım için Dijital İmza Kurulum programını yükleyemiyorum,64 bit işlemcide bu işi yapabilen oldu mu? 64 bit bilgisayarla ben imza işlerimi yürütemeyecekmiyim yoksa.
  2. Aktif çamur proseslerinde çamur köpürmesi sorunu ve çözüm yolları

AKTİF ÇAMUR PROSESLERİNDE ÇAMUR KÖPÜRMESİ (KABARMASI) SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI Aktif çamur prosesine dayalı biyolojik arıtmalarda yetişen mikroorganizmalar tipik olarak, % 95 bakteri ve % 5 ise yüksek mertebeli canlılardan (protozoa, rotifer, vb.) meydana gelir. Biyolojik arıtma tesislerinde en sık yaşanılan problemler ağırlıklı olarak Çamur Kabarması ve Köpürmedir. Çamur kabarması...
  3. Koku problemi

arkadaslar gıda üretimi yapılan firmalarda koku önleyici tedbir almak için bildiğiniz aktif karbon filtreleri yapan firmalar var mı? ben netten araştırdım biraz ama hep atıksu için firmalar çıkıyo daha önce bu öalışmayı apan arkadaslar yardımcı olabilir mi acaba?
  4. Java problemi

Arkadaşlar Merhaba, İzin lisans portalında, hem yüklediğim dosyaları hem de Müdürlüğün yüklediği GFB, İzin yazılarını görüntüleyemiyorum. Java sürekli hata veriyor, acaba bu sorunu çözebilen var mı? Ekte sistemin verdiği hatanın ekran görüntüsü bulunmaktadır.
  5. Java problemi

Merhaba, İyi günler çevre izinleri sitesinde belge görüntüleyemiyorum aşağıdaki sorunlar ortaya çıkıyor ne yapmam gerekiyor bilen varsa bana ulaşabilir mi? Bir de şirkete yeni mühendis olarak girdim çevre izinleri sitesinede işe giriş belgesini yükledim onaylandğını belirtiliyor mu acaba nasıl öğreneceğim kabul edildiğini ?