• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Son çökelti çamur problemi

orhannbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar son çökeltim havuzu üzerinde ince bir çamur tabakası bulunmakta ve havuzun yarısından fazlasını kaplamakta.Bazı bölümlerde 30 cm çapında kümelenmeler de mevcut.çamur fazlam var belli.Belt filtreyi çok çalıştırdığımda havuz köpükle kaplanıyor ve daha çok bozuluyor.Ben bu tesisi nasıl düzeltirim.Ayrıca çamur yoğunlaştırma havuzum aerobik çamur çürütme havuzum gibi oldu.Yoğunlaştırmaya çamur gönderdiğimde savaklardan bariz çamur akıyo.Yardımcı olun şu tesisi düzeltelim....

Öncelikle birkaç bilgi öğrenmemizde fayda var diye düşünüyorum.
Ne kadar süredir çamur tabakası mevcut, bu süre zarfı içerisinde farklı karakteristikte bir atık su girişi oldu mu?
Bahsettiğiniz köpüğün rengi nedir, analiz yapılıyor mu, pH ile ilgili bir sıkıntı söz konusu mudur, bununla ilgili bilgi paylaşabilirseniz, sorun daha iyi anlaşılabilir.
Çamur yaşı ile ilgili sorun olabilir, geri devir oranı arttırılabilir..