Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sondajlarda polimer kullanımı

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında Pınar Pelit Demir tarafından paylaşıldı.

1. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Sondaj çalışmalarında kullanılan polimerlerin çevreye etkisi nelerdir? Bu konuda fikri olan var mı???

Gamze Duzgun bunu beğendi.
Sondajlarda polimer kullanımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Basınçlı gaz tüplerinin kullanımı ve depolanması

Basınçlı gaz tüplerinin kullanım ve depolanmasında dikkat edilecek önlemler ile ilgili karikatür içerikli bir pano hazırlıyorum. Elimde bir örnek var ama çözünürlüğü düşük ve renksiz olduğu için isteğimi karşılamıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  2. Arıtılmış Atıksuların Sulamada Kullanımı

Arkadaşlar Yazlık sitelerde bulunan düşük kapasiteli arıtma tesislerine Atıksu Deşarjı konulu Çevre İzni almak istiyorum. Arıtılmış sular site bahçesinde çim, çiçek, ağaç gibi bitkileri sulamakta kullanılıyor. Daha önce bu konuda pek çok kez Çevre İzni almıştım. Ancak Temmuz ayından itibaren Aydın Çevre Müdürlüğü,SKKY 28.Maddeyi devreye soktu ve teknik usuller tebliği sulama suyu...
  3. Emülsiyon kırıcı kullanımı

Merhaba arkadaslar salç slop sintine karışımı arıtımı yapılan bir tesiste çalışıyorum seperatörlerle yağı susuzlaştırabiliyoruz fakat emülsiyon halde olan yağ tesiste sıkıntı yaratıyor bunun içinse emulsiyon kırıcı bir kimyasal kullanıyoruz. Kimyasal harika çalışıyor fakat tek bir sorun ortaya çıkıyor bu da koi değerinin normal arıttığımız atık sulardan neredeyse 20 kat fazla olması. Bilgisi...
  4. Atığın yeniden kullanımı

Aynı vergi numarasına sahip iki tesis mevcut. Bunlardan birinde kullanılan bir kimyasalın atığını diğer firma alıp tekrardan kullanmak istiyor. Bu noktada bazı sorular oluşuyor. 1) Kullanılan kimyasalın girişi 1. tesiste görünüyor. Ancak söz konusu durumda atık çıkartmıyor gibi görünecek. Atık Yönetim Planında da bir miktar sunulamayacak. Bu kimyasalın atığının ne yapıldığı sorun yaratabilir....
  5. Geri dönüştürülemeyen polimer malzeme

Tesisimiz de oluşan atıklar içerisinde geri dönüştürülmeyen polimer malzeme kesim atıkları ve geri dönüştürülmeyen polimer malzeme talaşlı imalat atıkları oluşmaktadır. Bu atıklardan geri dönüştürülmeyen polimer malzeme talaşlı imalat atıkları nı 15 02 02 * kodu grubunda kabul etmek doğru mudur? geri dönüştürülmeyen polimer malzeme kesim atıkları hangi kod altında toplamam gerekli? Konu...