Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sprey kutuları

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Canan Erkan tarafından paylaşıldı.

1. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

Arkadaşlar size de danışmak istedim. Üretimde kullandığımız yapıştırıcı spreylerin bazı markalarının üzerinde tehlikeli atık işareti bulunmakta bunları tehlikeli atık olarak gönderiyorum. Bazı markalarda ise tehlikeli atık işareti veya yazısı bulunmamaktadır. Bu sprey kutularını tehlikeli atık olarak göndermeyip metal atık olarak gönderebilirmiyim?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

MSDS formları vardır kullandığınız spreylerin bunlara bakarsanız daha net bilgi alabilrsiniz. Tehlikeli madde işareti olmayan kutu için firmanın ihmalide söz konusu olabilir. Bu nedenle kesin bir kanıya varmak bence doğru değildir.

3. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

arkadaşlar boş metal sprey kutularını tehlikeli atık olarak gönderecektim fakat iki şirket ayrı kodlarla teklif verdi. Biri 15 01 10 ile çıkarmayı teklif etti diğeri ise 15 01 11. hangisi ile göndermem doğru olur?

4. Nurhayat Karadağ

Nurhayat Karadağ CMNet Üyesi

Ben 150110 koduyla gönderiyorum..

5. Erhan Akkuş

Erhan Akkuş CMNet Üyesi

6. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim bu konuda verdiğiniz bilgiden dolayı.

7. Emel.Şimşek

Emel.Şimşek CMNet Üyesi

Yönetmeliğe göre 15 01 11 Boş basınçlı konteynırları (yapıştırıcıların sprey kutuları vb.), 15 01 10 ise kontamine olmuş ambalajları (boya, tiner, kimyasal tenekeve varillleri, IBC tanklar) ifade eder. Yani 15 01 11 olarak çıkışını yapmalısınız. 15 01 11'leri alan lisanslı firmaları e-izinden görebilirsiniz.

Uğur B. bunu beğendi.
  8. Esma Trhn

Esma Trhn CMNet Üyesi

15 01 11 kod numaralı boş sprey kutularını alan Bursa ve civarında bildiğiniz lisanslı firmalar var mıdır acaba?
    Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

9. Ali Barış Uzuntaş

Ali Barış Uzuntaş CMNet Üyesi

Esma Hanım Sakarya da faaliyet göstermekteyiz.Bu konu ile ilgili yardımcı olabilirim.
    İyi çalışmalar

sprey kutuları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Okullarda Dağıtılan Sütlerin Kutuları Ne olacak??

arkadaşlar lisanslı bir toplama ayırma tesisinde çalışıyorum ve atık yönetim planı uyguladığımız bölgedeki okullarda süt dağıtılmaya başlandı. bu süt kutularını kağıt fabrikası almıyor sebebi de %20 kağıt çıkıyormuş gerisi fire diyorlar. bununla ilgili çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler
  2. Kullanılmış boya kutuları hk.

saygıdeğer meslektaşlarım, forumda aradım fakat biri tehlikeli atık derken bir tanesinde geri dönüşüm altında boya kutuları bulunmakta onun için kararsız kaldım... mağlum her firma gibi boyanın zamanla görüntüsü kaybettiği için kirlenmekte ve buralar aynı şekilde boyanmakta, tabi boyama işlemi güzel fakat buralardan çıkan boya kutuları (kullanılmış fakat içinde yinede boya olması sebebiyle)...
  3. Iç mekan kutuları hkk.

Arkadaşlar mrb, Ofislere iç mekan kutuları koymak istiyorum. Bunları nereden temin edebilirim? Tşkr.