Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Stabilizasyon havuzları

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Enise A. tarafından paylaşıldı.

1. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

iyi çalışmalar :)

Ekli Dosyalar:

N. Nazlı Ergun bunu beğendi.
  2. N. Nazlı Ergun

N. Nazlı Ergun CMNet Üyesi

bu güzel çalışmada bana çok yardımcı olmuştu.

Ekli Dosyalar:

Stabilizasyon havuzları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Anaerobik stabilizasyon havuzlarında ağır metal giderimi: bursa örneği

Çevre Ekoloji Dergisi Cilt: 12, Sayı: 46, (2003) Aysın GİRAY KAYNAK BUSKİ Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı, Batı Atıksu Arıtma Tesisi, Özlüce, BURSA Yücel TAŞDEMİR Uludağ Üniversitesi, Müh. Mim. Fakültesi, Çevre Müh. Bölümü, Görükle, BURSA Bu çalışma kapsamında, Bursa'daki iki adet atıksu arıtma tesisi incelenmiştir. Bu tesisler, fiziksel arıtma üniteleri ve anaerobik stabilizasyon...
  2. Zararlı atıkların solidifikasyon/stabilizasyon teknolojisi ile yönetimi

Özet Bu çalışmada, solidifikasyon/stabilizasyon teknolojisi kullanılarak zararlı atıkların yönetimi incelenmiştir. Deneysel çalışmalarda, bir kimya-metal son işlemler endüstrisinden çıkan arıtma çamurunun solidifikasyon/stabilizasyonu için bağlayıcı olarak Portland Çimentosu seçilmiştir. Beton numuneleri hazırlandıktan sonra basınç dayanım ve sızma deneyleri yapılmıştır. Zararlı atığın ve...
  3. bio-fosfor havuzları!!

arkadaşlar evsel atıksu arıtım tesisine yeni başladım.. bio-fosfor havuzunun üstünde yüzen çamurlar var çok fazla.. ilerleyen günlerde ne tür sorunlarla karşılacam ne yapmam gerektiği konusunda bilgi verirseniz sevirim.teşekkürler
  4. Fakültatif stabilizasyon havuzunda çamurun temizlenmesi

40000 nüfuslu belediyemizin atıksu arıtma tesisi fakültatif stabilizasyon havuzundan ibaret ve gelen atıksu sadece evsel nitelikte. Havuzdaki biriken yaşlı çamuru temizlemek, kurutmak ve gübre olarak kullanmak istiyorum. Bunun içinde çıkan çamuru arazimizin alanı yeterli olduğu için kurutma yatağı kurup burada kurutmayı düşünüyorum. Sorularım; 1) Havuzdaki çamuru temizlerken almam gereken isg...