• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Staj defteri :)

tolga sağlam

Kayıtlı Kullanıcı
arıtma stajı yapcam ne yapcağımı tam bilmıyorum.yokmu paylaşacak biri en azından aklımda birşeyler oluşuvereydi bea :)

yapacağın şu, tesise gideceksin mühendislerle sahayı gezeceksin, aklına gelen, takılan ne kadar soru varsa soracaksın sonra bunları önce günlük rapor haline getireceksin staj defterinde ise bu raporları resimlerle destekleyip yazacaksın

giitim gezdık baya bilgiler aldık da yanlız fazla bişey olmadıgından 2 3 gün sürecek gibi resimleri çektim anlatılan seylerle ilgili dökümanlarda verildi günü gününe yapmadıgımız için normal tarih atmadan günlük tutar gibi yazmasam olurmu acaba

staj defteri günlük gibi yazılmaz yani rapor gibi yazılır bilgi verici olmalı, onu okuyan yazdıklarından konuyu anlamalı. Mesela ; Son çöktürme havuzlarından örnek veriyorsundur işte genel özelliklerini verirsin karşılaşılan durumları yazarsın, geri devir oranını neden bu oran olduğunu yazarsın vs. bu biçimde yazarsan senin açından daha rahat olur ve işte al sana 2 günlük staj notu sonra başka kısımı yazarsın onu da 1-2 güne koyarsın böylece staj gününü de tamamlamış olursun

Tabi elimde atıksu arıtma tesisine ait bir staj defteri mevcut onu ulaştırayım size buradan, aşağıda ki dosyayı geçen sene kullandım umarım sizin içinde yararlı olur. Bu yolladığım notlar lab stajı için tabi bende bu sene işletme stajını yapıyorum ve bayramdan sonra bitiyor anca o zaman işletme stajı için size bir örnek yollayabilirim.

Ekli dosyalar

• Paşaköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtım Tesisi Staj Notları.docx
    8.7 MB · Görüntüleme: 641
Rica ederim elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım umarım yararlı olmuştur

Salih bey, Bende inşaat teknikeriyim ve adınıza çok sevindim umarım inşaat mühendisi de olursunuz en kısa zamanda. İnşaat staj defteri yazmak diğer bölümlere göre biraz daha zor tabi, öncelikle stajınızı hangi bölümde yapıyorsunuz onu öğrenirsem ona göre bir şeyler söyleyeyim ki sizi yanlış yönlendirmiş olmayayım. İnşaat teknikerliği ile ilgili bir kaç staj dosyası vardı elimde salih günacar sanırım işine yarar biraz incelersen staj defterine neler yazacağın kafanda şekillenir

Ekli dosyalar

• STaj DoSyaSı.rar
    4.1 MB · Görüntüleme: 329