Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Staj defteri :)

Konu, 'Staj İmkanları' kısmında tolga sağlam tarafından paylaşıldı.

1. tolga sağlam

tolga sağlam CMNet Üyesi

arıtma stajı yapcam ne yapcağımı tam bilmıyorum.yokmu paylaşacak biri en azından aklımda birşeyler oluşuvereydi bea :)

2. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

Arıtma stajı derken işletme mi, yoksa labaratuvar mı ?

3. tolga sağlam

tolga sağlam CMNet Üyesi

4. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

yapacağın şu, tesise gideceksin mühendislerle sahayı gezeceksin, aklına gelen, takılan ne kadar soru varsa soracaksın sonra bunları önce günlük rapor haline getireceksin staj defterinde ise bu raporları resimlerle destekleyip yazacaksın

5. tolga sağlam

tolga sağlam CMNet Üyesi

giitim gezdık baya bilgiler aldık da yanlız fazla bişey olmadıgından 2 3 gün sürecek gibi resimleri çektim anlatılan seylerle ilgili dökümanlarda verildi günü gününe yapmadıgımız için normal tarih atmadan günlük tutar gibi yazmasam olurmu acaba

6. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

staj defteri günlük gibi yazılmaz yani rapor gibi yazılır bilgi verici olmalı, onu okuyan yazdıklarından konuyu anlamalı. Mesela ; Son çöktürme havuzlarından örnek veriyorsundur işte genel özelliklerini verirsin karşılaşılan durumları yazarsın, geri devir oranını neden bu oran olduğunu yazarsın vs. bu biçimde yazarsan senin açından daha rahat olur ve işte al sana 2 günlük staj notu sonra başka kısımı yazarsın onu da 1-2 güne koyarsın böylece staj gününü de tamamlamış olursun

gülay ve murat küçük bunu beğendi.
  7. murat küçük

murat küçük CMNet Üyesi

Biri bana bir lab staj defteri atabilir mi? Nuri bey sende var mı? Varsa atar mısın?

8. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

Tabi elimde atıksu arıtma tesisine ait bir staj defteri mevcut onu ulaştırayım size buradan, aşağıda ki dosyayı geçen sene kullandım umarım sizin içinde yararlı olur. Bu yolladığım notlar lab stajı için tabi bende bu sene işletme stajını yapıyorum ve bayramdan sonra bitiyor anca o zaman işletme stajı için size bir örnek yollayabilirim.

Cihan Yeşil bunu beğendi.
  9. tolga sağlam

tolga sağlam CMNet Üyesi

çok sağolun teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

10. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

Rica ederim elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım umarım yararlı olmuştur

11. salih günacar

salih günacar CMNet Üyesi

:D bende teknıkerlık okuyrum ve staj dosyası sıkıntı.. nurı bey bırkaç önerınız var mı

12. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

Salih bey, Bende inşaat teknikeriyim ve adınıza çok sevindim umarım inşaat mühendisi de olursunuz en kısa zamanda. İnşaat staj defteri yazmak diğer bölümlere göre biraz daha zor tabi, öncelikle stajınızı hangi bölümde yapıyorsunuz onu öğrenirsem ona göre bir şeyler söyleyeyim ki sizi yanlış yönlendirmiş olmayayım. İnşaat teknikerliği ile ilgili bir kaç staj dosyası vardı elimde salih günacar sanırım işine yarar biraz incelersen staj defterine neler yazacağın kafanda şekillenir

Ekli Dosyalar:

13. salih günacar

salih günacar CMNet Üyesi

14. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Staj defteri :) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Staj Defteri :)

arkadaşlar kocaeli üniversitesi çevre müh .2sınıf öğrenciyim bu dönem laboratuar stajı yapıyorum fakat staj defteri ile ilgili gerekli ne yapacağı falan tam olarak bilmiyorum ve hazır örnek bi staj defterini nasıl bulabilirim bana bu konular hakkında yardım edebilirseniz çok sevinirim iyi paylaşımlar:)
  2. Staj defteri yazma.

merhaba arkadaslar pamukkale üni. çevre müh. 2.sınıf öğrencisiyim dsi de staj yapıyorum ve staj defterine nasıl baslayacağımı bilmiyorum. daha önce dsi de staj yapan veya defter dolduran varsa yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Staj defteri :((((

Arkadaşlar lab. stajı yapmaktayım eğer elinizde örnek staj defteriniz varsa gönderebilir misiniz?ya da bu konuda fikriniz varsa paylaşabilir misiniz?
  4. Staj defteri

çok acil işletme staj defteri örneği lazım. yardım edebilecek kimse var mı...
  5. "staj defteri" sorunsalı

Uzun zamandır takip ediyorum da, çokça staj defteri aranıyor forumda. Kimisi laboratuvar için arıyor, kimisi büro için, kimisi ambalaj tesisi için vs. Neden "0rh (-) kan" gibi bu kadar çok arandığını merak ettim doğrusu. Oysa staj defteri, üniversiteden mezun olduktan sonra, iş hayatında yapılacak işlere en çok benzeyen ancak hiçte benzemeyecek kadar aslında kolay olabilecek bir...