Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Stok gösterilen tehlikeli atıklar

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Selçuk Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Selçuk Kılınç

Selçuk Kılınç CMNet Üyesi

Bir yıl önce stok gösterilen tehlikeli atıklar bir sonraki yıl bir daha stok gösterilirse cezai işlem uygulanıyor mu?

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği uyarınca elinizdeki atıklar belli şartları sağlıyorsa Valilikten izin almaya gerek olmadan 6 ay geçici biriktirebilirsiniz. Ancak stok gösterdiğinizi bir sonraki sene yine stok gösterirseniz 1 yıldır bekliyor olduğu görünecektir. Tabi önceki yıl stok görünenlerin de UATF düzenlenerek o sene gönderilmiş olması gerekiyor.

3. Selçuk Kılınç

Selçuk Kılınç CMNet Üyesi

katılıyorum size , aslında burda da yanlış uygulama var hem 6 aylık sürec veriliyor beyan yıllık yapılıyor yılda bir verilen atıklarda da sorun yaşanmıyorsa ikinci stokta yaşanması söz konusu değil :) şimdiye kadar hiç duymadım bu konudan ceza alan işletme

Stok gösterilen tehlikeli atıklar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atıklar

tehlikeli atıklar beyanında bulunan kapasite raporuna nasıl ulaşabilirim bu raporun şablonunu nasıl ulaşabilirim....teşekkür ederim
  2. Evlerimizdeki tehlikeli atıklar

Merhaba arkadaşlar, Çevre mühendisleri olarak mesleğimizi sadece iş yerimizde değil evlerimizde de yaşamın olduğu her yerde uygulamamız gerekir ve bu uygulamalara da öncülük ederek toplumumuzu bilinçlendirmemiz gerekir diye düşünüyorum. Buna istinaden Çevre ve Orman Bakanlığının hazırladığı ve kamuya ücretsiz sunduğu "Evlerimizdeki Tehlikeli Atıklar" kitabını sizlerle paylaşmak...
  3. Hastanede oluşan tehlikeli atıklar

Arkadaşlar hastanede oluşan ve tehlikeli atık sınıfına giren maddeler nelerdir ve nasıl toplanır nasıl depolanır bununla ilgili bie eğitim slaytı olan varmı ? Teşekkürler
  4. Nerde bu tehlikeli atıklar

Günaydın Arkadaşlar.. Tehlikeli atık kontrol yönetmeliğinde bir sürü kod var biliyorsunuz. Bu kodların üretildiği atıklar hangi sanayi tesislerinde oluşuyor.. Misal : 07 02 kod başlığı : plastik, sentetik kauçuğun ve yapay elyafların İFTKlarından kaynaklanan atıklar diyor arkadaşlar. Plastik PVC ile ilgili fabrikaları arıyorum atığımız oluşmuyor diyorlar.. nerede oluşuyor bu atıklar ?? 07 01,...
  5. Tehlikeli atiklar (döküman)

merhaba arkadaşlar, Tehlikeli atıklar dersinde makale yazılacak.Benim konum ise ÖZEL ATIKLAR VE BERTARAFI ; Asbest atılar Boya atıkları filtre atıkları yağ atıklar çeşitli çözgenler sprey kutuları vb. gibi tehlikeli özel atık olarak değerlendirdiğiniz konularla ilgili eger elinizde döküman varsa paylasabilir misniz ?