Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

StormCAD Tanıtım

Konu, 'Microstation' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  STORMCAD
  Yağmursuyu Tasarımı ve Modellemesi

  StormCAD yağmursuyu sistemleri için analiz ve tasarım yapan gelişmiş bir programdır. STORMCAD kolay kullanımlı arayüzü, otomatik tasarım ve sonuçları sunum teknikleriyle kullanıcıların sistemlerini rahatlıkla tasarlamalarını sağlar.
  [​IMG]

  Kolay Kullanımlı Arayüz

  [FONT=&quot] Kendine özgü arayüzü: Kolaylıkla modelin yaratılması, çoklu arkaplan desteği, CAD, GIS ve veritabanlarından verileri aktarma, işlemleri geri alma ve yenileme yapılabilir.
  [FONT=&quot] AutoCAD arayüzü: StormCAD modellerini CAD ortamıyla entegre edilmesi ve daha gelişmiş çizim özellikleri sunar.

  Grafiksel Özellikler

  [FONT=&quot] Otomatik etiketleme: Çizim yaparken eşzamanlı olarak elemanlara önceden atanan isimleri yazar.
  [FONT=&quot] Ölçekli/ Şematik çizim: Çizimler ölçekli yapılabildiği gibi da yalnızca şematik olarak yapılıp uzunluklar isteğe göre girilebilir.
  [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Eleman protipleri: [/COLOR][/I][COLOR=navy]Çizime başlamadan önce elemanların tipini boyutlarını vb özelliklerini belirterek, çizim sırasında o elemanın kullanılmasını sağlayar.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Çoklu arkaplan desteği: [/COLOR][/I][COLOR=navy] İstediğiniz kadar Image, CAD ve GIS dosyalarınızı arka plan olarak getirebilirsiniz.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Yakınlaştırma [/COLOR][/I][COLOR=navy]
  [I][COLOR=navy] [/COLOR][/I][COLOR=navy]
  [I][COLOR=navy] [/COLOR][/I][COLOR=navy]
  [B][I][COLOR=navy]Veri Yönetimi [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [B][I][COLOR=navy] [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Veri tabanı bağlantıları: [/COLOR][/I][COLOR=navy]Veritabanı bağlantısı kurarak Btrieve, dBase,Excel, FozPro, Jet, Lotus, ODBC ve Paradoks tan bütün elemanlara ait verileri alıp modelinizi kolaylıkla aktarabilirsiniz.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy][FONT=&quot]Mühendislik Kütüphaneleri:[/COLOR][/I][COLOR=navy][COLOR=windowtext][FONT=&quot] Kullanılan materyal, kesit boyutları, ızgara bilgileri ile ilgili verileri içeren kendinize ait kütüphaneler oluşturabilir ve daha sonra programın bu elemanları kullanmanısını sağlayabilirsiniz.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]FlexTables: [/COLOR][/I][COLOR=navy] Öznitelikleri galobal olarak düzenleyebilirsiniz, verilerinizda filtreleme, sıraya koyma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Dinamik Seçim Kümeleri: [/COLOR][/I][COLOR=navy]Çoklu parametrelerle sorgular oluşturarak eleman grupları oluşturabilirsiniz.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [IMG]http://www.mekansal.com.tr/urunler_STORMCAD_files/image002.jpg[/IMG][I][COLOR=navy]FlexUnits:[/COLOR][/I][COLOR=navy] Kolaylıkla birimlerde değişiklik yapmanızı sağlar.
  [B][I][COLOR=navy] [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [B][I][COLOR=navy]Model Oluşturma [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [B][I][COLOR=navy] [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]CAD dönüşümü: [/COLOR][/I][COLOR=navy]Halihazırda bulunan CAD çizimlerinizi modele dönüştürebilirsiniz.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Veri Aktarımı: [/COLOR][/I][COLOR=navy]Tablolardan, veritabanlarından ve ODBC’ den otomatik olarak verileri okutarak modelinizi ouşturabilirsiniz.
  [I][COLOR=navy] [/COLOR][/I][COLOR=navy]
  [B][I][COLOR=navy]Izgara ve Şebeke Hidroliği[/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=#333399]Izgara Hidroliği:[COLOR=black] [/COLOR][/COLOR][/I][COLOR=#333399][COLOR=black]Borulara gelecek olan yağış debisini ve tahliye edilecek debi miktarını belirler. Değişik ızgara tiplerinden birini kullanmaya imkan kılar. [COLOR=black]FHWA HEC-22 ve AASHTO gibi metodlarla yük kaybını hesaplar.
  [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=#333399]Şebeke Hidroliği[COLOR=black]: [/COLOR][/COLOR][/I][COLOR=#333399][COLOR=black]Kullandığı güçlü algoritma sayesinde kritik altı, kriti ve kritik üstü durumlarda çözümler yapar.*[COLOR=black] Yük kayıpları hesabı için Manning, Kutter, Darcy-Weisbach ve Hazen-Williams yöntemlerinden biri seçilebilir.
  [B][I][COLOR=navy]Hidroloji ve WaterShed Hidroliği[/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [B][I][COLOR=navy] [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Yağış Verileri: [/COLOR][/I][COLOR=navy]Eşitlikler, tablolar ya da Yuğunluk-Süre-Sıklık (Intensity-Duration-Frequency (IDF)) ler için Hydro-35 tanımlanabilir. Daha sonra IDF eğrilerini çizebilir ve aynı bölgedeki projeler için bu verileri kullanabilirsiniz.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Havza Hidroliği:[/COLOR][/I][COLOR=navy] Sınırsız sayıda alt-havzayla ve C katsayılarıyla çalışılabilir.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Hız ve Suyun Akış Zamanı Hesapları:[/COLOR][/I][COLOR=navy] Suyun akış zamanını hesaplamak için değişik metodlar arasından seçim yapılabilir.
  [B][I][COLOR=navy] [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [IMG]http://www.mekansal.com.tr/urunler_STORMCAD_files/image003.jpg[/IMG][B][I][COLOR=navy]Sonuçların Sunulması[/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [I] [/I]
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Sistem Profilleri:[/COLOR][/I][COLOR=navy] Boru kesitelerinde profiller alıp hidolik eğri çizgisi ve etiketlerle daha görsel hale getirilebilirsiniz ve kendi profilinizin görünüşünü tanımlayabilirsiniz.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Tematik haritalandırma: [/COLOR][/I][COLOR=navy] Hesaplanan ya da girilen verileri kullanarak tanımlanan limitler dahilinde tematik haritalandırma yapar.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]FlexTables:[/COLOR][/I][COLOR=navy] Bütün şebeke elemanları için raporlamanıza uygun olarak tabloları özelleştirebilirsiniz. İstediniz değerleri tabloya alır ve ya çıkartabilirsiniz. Ayrıca elemanlar arasında filtreleme ve sıralama yapabilirsiniz.
  [B][I][COLOR=navy][FONT=&quot] [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [B][I][COLOR=navy][FONT=&quot]Senaryo Yönetimi ve Maliyet Hesaplamaları[/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy][FONT=&quot]Sınırsız senaryo ve alternatif: [/COLOR][/I][COLOR=navy][COLOR=windowtext][FONT=&quot]İstediğiniz sayıda senaryoyu çalıştırıp, değerlendirip karşılaştırma imkanı sunar. Değişik hızlar, eğim ve örtü kısıtlamalarına göre yapılan tasarımları karşılaştırabilirsiniz. Birden fazla fırtına durumu için sistem değerlendirmesi yapabilir ve değişik Rational Coefficients ile çıkış debilerini analiz edebilirsiniz.
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings][FONT=&quot] [I][COLOR=#333399]Ana Maliyet: [/COLOR][/I][COLOR=#333399]Birim maliyet fonksiyonları ve maliyet tabloları elemanlarla eşleştirilerek hesaplamaları yapabilir.
  [COLOR=windowtext][FONT=&quot]
  [B][I][COLOR=navy][FONT=&quot]Otomatik Tasarım [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [B][I][COLOR=navy][FONT=&quot] [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
  [COLOR=windowtext][FONT=&quot]Yeni yapılandırılan bir modeli, sistemin bir parçasını ya da sadece bir boru için otomatik tasarım yapılabilir. Bunun için;
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [COLOR=windowtext][FONT=&quot]Minimum ve maksimum hız, örtü ve eğim değerleri
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [COLOR=windowtext][FONT=&quot]Boru ve baca birleşme offsetleri
  [COLOR=navy][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [COLOR=windowtext][FONT=&quot]Düşme yapılarını olup olmaması
  [COLOR=windowtext][FONT=&quot]Belirlenmelidir. Daha sonra StormCAD otomatik olarak boru çaplarını boru yerleşimini otomatik olarak yapılacaktır.[/COLOR][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/color][/color][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/color][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/color][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/color][/COLOR][/color][/color][/FONT][/COLOR][/COLOR][/color][/color][/FONT][/COLOR][/color][/color][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/color][/color][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/color][/color][/color][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color]
   
StormCAD Tanıtım konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Hammer Tanıtım

  [FONT=verdana,arial][COLOR=#ffa903]Hammer [FONT=verdana,arial]HAMMER, su darbesi analizlerinin karmaşık yapısını açığa çıkartarak bu kritik analizlerin kolaylıkla yapılmasını sağlar. [FONT=verdana,arial] HAMMER’ın güvenilir çözümlerinin arkasında yatan hidrolik motorunun yanı sıra kolay kullanıcı ara yüzü sayesinde kullanışlı bir şekilde su darbesini açığa çıkarılabilir, yönetilebilir ve...
 2. SCADAConnect Tanıtım

  [COLOR=navy]SCADAConnect [COLOR=navy]Scada ve Hidrolik Model Entegrasyonu SCADAConnect i kullanarak [COLOR=Black]WaterGEMS veya WaterCAD ile SCADA sisteminizi ilişkilendirebilirsiniz. Böylece gerçek-zamanlı sistem simülatörleri sayesinde modelinizdeki simülasyonların karar vermede daha güvenilir bir kaynak olmasını sağlayabilirsiniz. [COLOR=#333399]SCADAConnect sayesinde:...
 3. WaterSafe Tanıtım

  [COLOR=#333399]WATERSAFE [COLOR=#333399]Su Dağıtım Sistemleri Güvenlik Analizleri WaterSAFE su dağıtım sistemlerinin terorist atakları ve doğal afetlerden en az şekilde etkilenmesi için sistem güvenliği ve acil eylem planları araçları sunar. Su otoriteleri WaterSAFE sayesinde hızlı ve kesin sonuçlar verecek şekilde bileşenlerin hareketlerini analiz ederler ve belirli bir zaman...
 4. CulvertMaster Tanıtım

  [COLOR=#333399]CULVERTMASTER [COLOR=#333399]Menfez Hidrolik Analizleri ve Tasarımı [COLOR=#333399] FEMA tarafından da onaylı CulvertMaster menfez hidrolik problemlerine çözüm getiren en iyi araçlardan biridir. CulvertMaster sayesinde elinizdeki verileri kullnarak bilinmeyenlere ulaşmanız çok kolyadır. [COLOR=#333399] [COLOR=#333399]Genel Özellikler [COLOR=#333399]...
 5. NetCAD Tanıtım

  Tanım Netcad; geniş yelpazede profesyonel çözümler sunan ulusal kaynaklarla üretilmiş bir CAD ve GIS yazılımıdır. Teknik Özellikler 64 bit Windows 2000 / 2003 / XP / Vista Platformu.Mükemmel CAD & GIS & RS & Fotogrametri Entegrasyonu. Çoklu Dil Desteği. (Türkçe, İngilizce) Zengin CAD araçları. (Kes, Uzat, Yuvarlat, Böl, Paralel, Kaydır,...