Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Su alma yapılarında boru seçimi?

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında R. Aydın tarafından paylaşıldı.

 1. R. Aydın

  R. Aydın CMNet Üyesi

  değerli meslektaşlarım her hangi bir kuyudan sondajla yeşil alan sulaması için, su çekildiğinde, uygun boru çapını, sulamanın verimli olması için boru uzunluğunu, yük kayıplarını, nasıl hesaplayabiliriz(kot farkı yok) , sizden bu konuda yardım istiyorum bir bölgenin mevcut çekilmiş sulama hattının hesaplarını yapıp verimliliğini hesaplayıp güncellemem gerekmektedir. bu konuda yardımcı olacak arkadaşım varsa sevinirim?
  (kısaca şöle anlatayım bir pompadan su çekip 3 4 farklı bölgedeki farklı alanlardaki parkları sulamada kullanıyoruz her park için ana hattan farklı boru çapları seçilmiş, boru seçimlerinin doruluğunu nasıl hesaplayabilirim?)
   
Su alma yapılarında boru seçimi? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Boru Hesaplamaları

  Borularda doluluk oranı, darbe hesabı vb. küçük hesaplamaları yapabileceğiniz oldukça kullanışlı bir program.
 2. KOI Metod seçimi

  METOD SEÇİMİ Açık geri soğutma metodu yada açık refluks metodu numune miktarının fazla olması durumunda atık su analizlerinde oldukça geniş bir uygulama alanına sahiptir.Kapalı soğutma metodu yada kapalı reflüks metodu metal tuzu reaktifleri için oldukça ekonomiktir. Daha kısa zamanda daha çok analiz yapma imkanı sağlar.Analiz metodlarında doğru ve tekrarlanabilir metodların elde edilmesi...
 3. Su filtrelerinin seçimi

  En Uygun Su Filtresi Seçimi İçin İspanya'da Yapılmış Bir Deneyin Yöntemi Renkli sayfalar ile güzelce düzenlenmiş broşürlerde su filtreleri çok güzel ve çok etkili görünür. En doğru filtreyi bulmak için ise yatırımcının tekniğe uygun testlere zaman harcaması gerekir. Tarımsal sulama konusunda uzun yıllardır büyük yatırımlar yapan İspanya’da, 23.000 m3/saat (6,4 m3/saniye) debideki bir sulama...
 4. Hazır kutu menfez, kilitli parke taşı, bordür boru, büz boru iş akım şeması

  iyi güler arkadaşlar elinde hazır kutu menfez, kilitli parke taşı bordür boru, büz boru ile ilgili iş akım şeması ve bilgi olan var mı?