Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Su arıtma tesislerinin incelenerek klorlama işleminin anlatılması

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında berfijon05 tarafından paylaşıldı.

1. berfijon05

berfijon05 CMNet Üyesi

10. sınıf Kimya yıllık ödevim yardım edebilirmisiniz.?

2. Kübra Ertaş

Kübra Ertaş Mevzuat Grubu

internette kendin araştırsan, resimlerle bilgilerle yüzlerce sayfa çıkar zaten. ama aklına takılan , anlayamadığın yerleri sorarsan açıklamasını yaparım ya da o noktayı anlamanı sağlarım.

Murat Erdem bunu beğendi.
  3. berfijon05

berfijon05 CMNet Üyesi

yaa su arıtma tesisleri hakkında bilgim var ama klorlama işlemı lagzım bana en cok reaksiyonada ihtiyacım yok bu konuda bana bılgı verırsen pdf seklınde yada baska turlerden odevımı cok guzel hazırlıyacagımı dusunuyorum

4. berfijon05

berfijon05 CMNet Üyesi

tabi birde ödevime kesin bilgi verebiliceksen butun konular hakkında bılgılerını ogrenmek isterim :)

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

6. berfijon05

berfijon05 CMNet Üyesi

bunlara bakmıstım ben bunlarda aradıklarımı pek bulamadım :S

7. berfijon05

berfijon05 CMNet Üyesi

8. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Aradığınız nedir tam olarak?

9. berfijon05

berfijon05 CMNet Üyesi

su arıtma tesisleri tam olarak olmasada yeterli kadar bilgim var ama klorlama işlemi lağzım bana konunun çok derinine girmeden

buradakiler biraz ağır kalıyor

10. berfijon05

berfijon05 CMNet Üyesi

yok ya. Hiç bir başlık altın da böyle bir konu yok bende su arıtma tesislerini ayrı bir konu olarak buldum klorlama işleminide fatih özcanın verdiği yerden aldım böyle verirsem güzel bir ödev olurmu ?

11. Kübra Ertaş

Kübra Ertaş Mevzuat Grubu

kardeşim sen klorlamadan önce, konuşmayı yani kime nasıl hitap edeceğini öğrenirsen, birinden birşey "rica ediyorsan" ya da kendinden yaş olarak büyük insanlar, tanıdığın olmaması da cabası. demem o ki o insanlara karşı daha saygın düzgün bir üslupla konuşursan, sana yardım etmeye çalışacaklardır. ama sen bu şekilde konuşursan, normalde yardım edebilecek birisi görmezden gelir.

cevreciyiz ve Fatih Özcan bunu beğendi.
Su arıtma tesislerinin incelenerek klorlama işleminin anlatılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. su arıtma tesislerinin klorlama işlemleri ve reaksiyonların gösterilmesi

MERHABA Lise 3. sınıfa gidiyorum.. çevre mühendisi olmak istiyorum.. Çevre mühendisliğine olan ilgim nedeniyle bu sene dönem ödevimi kimya dersinden aldım.. ödev konum ise su arıtma tesislerinin incelenerek klorlama işlemleri ve reaksiyonların gösterilmesi... biraz araştırma yaptım ama çok yetersiz ... bana yardımcı olursanız ve çevre mühendisliği konusunda da bilgi verirseniz sevinirim......
  2. Su arıtma tesislerinin İNCELENEREK klorlama işlemleri ve reaksiyonların gösterilmesi.

Lütfen Bu konuda yardımcı olabilirmisniz ="Su arıtma tesislerinin İNCELENEREK klorlama işlemleri ve reaksiyonların gösterilmesi."
  3. Arıtma tesislerinin denetimi

Arkadaşlar danışmanlık kapsamında arıtma tesislerinin denetimi sırasında nelere dikkat etmek gereklidir örnek bir checklist varmıdır elinizde... Herkese iyi çalışmalar...
  4. Yürürlükte Atıksu arıtma tesislerinin teşvik tedbirlerinden faydalanmasında uyulacak usul ve esaslara dair yöne

[COLOR=#1c283d]ÇEVRE KANUNUNUN 29 UNCU MADDESİ UYARINCA ATIKSU ARITMA TESİSLERİNİN TEŞVİK TEDBİRLERİNDEN FAYDALANMASINDA UYULACAK USUL VE ESASLARA DAİR YÖNETMELİK [COLOR=#1c283d]Resmi Gazete Tarihi: 01.10.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27716 [COLOR=#1c283d] [COLOR=#1c283d]Amaç: [COLOR=#1c283d]Bu Yönetmeliğin amacı, alıcı ortamın su kalitesinin yükseltilmesi için alıcı ortama...