• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Su aritma ve çamur bertarafi ( yeni̇ )

Hakkı Boncuk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAKRONANO
Merhaba,

Ben Hakkı Boncuk

Yaptığımız araştırmalara göre çamur ve biyolojik arıtma tesislerinde çok büyük sorunlar gördük.

Biz bu sorunu %99 olarak yeni geliştirmiş olduğumuz proses ile çözdük özetle anlatmam gerekirse,

Biyolojik Arıtma Tesisleri İçin İşleyiş:

1- Biyolojik arıtma tesislerinde suyu kokusuz ve bakterisiz olarak arıtıp arıtılan suda balık yetiştirebilirsiniz
2- Arıtılan sularda tesislerde bekleme havuzlarında çamur dibe çöker bizim sistemimizde çamur olmaz
3- Bizim sistemimizde koku olmaz
4- 100 ton su 14 -15 dk içinde arıtması gerçekleşir ve çamursuz bir su ile doğaya verebilirsiniz çim sulama vs.
5- Arıtılan sudan çıkan tortuyu kurutma prosesi kurarak ham madde üretebilir ve gelir elde edebilirsiniz.
6- En önemlileri arıtılan suda kesinlikle kimyasal kullanılmamaktadir
7- Çıkan tortuda hammadde olduğu için kimyasaldaolmayınca bakanlıktan o atık uygunluğu kaçınılmazdır.
8- Tesisde 1 kişi sadece kontrol amaçlı çalışır kişi pc den tüm olup biteni görür ve sistem kendini onarır.
9- Sistem kur ve unut bir sistemdir Uzun yıllar başka bir sisteme ihtiyaç olunmaz.
10-Daha fazla bilgi için ulaşabilirsiniz.

Mermer kesim Fabrikaları İşleyişi:

1- Mermer fabrikalarında benzer bir sorun vardır yine kimyasal ve katı atık ayrıca kimyasal gideri, bakanlık, yer stoğu, belediye vs gibi problemler vardır.
2- Biz bunu %99 oranında çözdük
3- Mermer kesiminde ilk su çok önemli olduğundan arıtılan suyu kullandıklarında mermer siliminde yapıçan parçacıklar hare yapmaktadır bu yüzden bizim sistemimiz arıtılan suyun herzaman ilk su kalitesinde vermektedir. Firesiz bir kesim elde edilir ezsperden geçer.
4- Tesisin su ile ilgili hiç bir kaygısı kesinlikle kalmaz depolama alanı var ise bu sistemi kuran fabrika su ihtiyacı olan fabrikaya temiz su satışı yapabilir.
5- Su arıtıldığında mermer tozu atığı olmaktadır. Fakat fabrikalar bu konuyu fransız ilaçlar ile çökertme yolunu seçmiş ve çökertilen atık cevreye ve çalışana zararı olduğundan çözüm bulamamışlardır.
6- Bizim tesisimizde kimyasalı unutun çıkan atığı hiç bir kimyasal kullanmadan çıkartıp kurutma prosesimizde hammaddeye çevirip 0 atığa uygun hale getirmekteyiz
7- Fabrika bu sisteme geçtiğinde bir çok gider kaleminden %100 kurtulmuş olmaktadır.
8- Bakanlık 0 atık uygunluk raporuna kolayca geçebilir ve yer stoğunu hammadde deposunu çevirebilir.
9-Gider kalemleri azalan bir fabrikanın gelir kalemleri artmış olaktır.
10- Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

İletişim:
Hakkı Boncuk
0532 719 02 33

Son düzenleme:
Mesajlarınız sanki AI ile yazılmış gibi. Bir lafınız bir diğerini tutmuyor. Detay isteyene vermiyorsunuz, kendinizle çelişiyorsunuz. Mühendis değil de pazarlamacılık oynamaya gelmiş gibisiniz.

Biz bir de diğer dolandırıcılara bakalım, sonra yine geliriz.

Anonim (f78d)daha öncede böyle projelere taş koymak isteyen insanlar çıkmıştır sizi anlıyorum ben mühendis değilim firma sahibiyim birmühendis gibi terimler teknik sunumlar yapamam fakat anonim olan insanlar kendilerine güveni olmayan yapamadıkları bir şeyin çenesini yapmak daha kolay geldiğinden bir ata sözü vardır bilmeniz gerektiğini düşünüyorum formda söylemek doğru olmaz mutlaka kendiniz bulacaksınız iyi günler.

Önceki cevapları görüntüle…
@Hakkı Boncuk Lütfen tek konu üzerinden devam ediniz. Üslup konusunu tartışmaya açmayacağım herkes için bu yüzden herkes sakin bir şekilde konuşmasını sürdürsün.

Hakkı beyden ricam konuya yazan kişilerin hassasiyetini anlamasıdır. Malumunuz bu kişiler çalıştıkları firmalara ürün ve prosess öneriyorlar. Dolayısıyla öncelikle kendileri proses konusunda ikna olmaya çalışıyor. Malumunuz kimse inanmadığı birşeyi önermek istemez, eminim sizlerde öylesinizdir.

Fatih Özcankesinlikle katılıyorum daha ciddi olarak öğrenmek isteyenlere zaten iletişim bilgilerim mevcut olarak yazdım mühendisimiz ile bir konferans sağlarız emin olmaları için bundan yana kesinlikle bir şikayetimizyok fakat insanların alaycı konuşmaları ve karşı tarafı ciddiye almamaları üzücü.

Hakkı bey, kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Biliyorsunuz ki piyasadaki firmalar işin %70 oranında teknik detayına bakarken %30 oranında firmayı temsil eden kişinin iletişim ve yaklaşımına da dikkat ediyor. Şahsen ben tüm konuyu baştan sona okudum, projeniz gerçekleşse dahi firmalara önerir miyim emin olamadım. Güzel işler yapmaya çalışırken sakinliğimizi koruyabilirsek herkes bu işten kazanç sağlar.

Tarık Erdemevet haklısınız ifadelerimde eksiklik olabilir fakat burada firmalara yapılan sunumun aynısını sunmak imkansız açıkcası,
bu biraz endişe verici ciddi olan kişiler bu teknolojiyi önermesini benimsiyoruz
benim teknik alanda bilgi vermem kesinlikle yanlış olur bilmediğim bir alan fakat gerçekten ihtiyacı olan bir alan ve kişiye muhendisimizle toplantı yaptırabilriz.

aslında buraya bıraktığım sunumda gayet açıklayıcı bilgiler var fakat insanlar teknolojinin sırrını öğrenmek istiyor burada teknoloji sırrı değil yaptığı çevresel katkıyı konuşmamız gerek ve kimse teknik bilgi vermez.

gerçekten çok kazançlı bir teknoloji ve çevreye verdiği kazanç çok önemli