Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sülfürle çöktürme ( ağır metal giderimi)

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında Buse Vergül tarafından paylaşıldı.

1. Buse Vergül

Buse Vergül CMNet Üyesi

Sülfürle çöktürme hakkında yarım saatlik bir sunum hazırlamam gerekiyor ve yeterli kaynak bulamadım yardımcı olursanız sevinirim....

2. Kübra Ertaş

Kübra Ertaş Mevzuat Grubu

ben yardım olabilirim buse hanım

derrmişim :D:D

3. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

bende sülfür tayini ile ilgili rapor hazırlayacaktım.Elimde bazı notlar var Buse

4. Buse Vergül

Buse Vergül CMNet Üyesi

deme yarım et direk kübramm

notları benimlede paylaşabilirseniz sevinirim ..

5. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

hangi derste yapacaksınız sunumu ? 2.sınıf mı sizinde?

6. Kübra Ertaş

3.sınıf kimyasal prosesler dersi için lazım ona :)

7. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Cnm ben 2. sınıfım.Bende çevre mikrobiyolojisi notları içinde var slayt şeklinde ondan faydalanabilirsiniz bence ama mail olarak atsam daha iyi olur. Umarım işine yarar bilgiler bulursun içlerinden.Başarılar :)

Ekli Dosyalar:

8. Buse Vergül

Buse Vergül CMNet Üyesi

Kubra hanim gerekli aciklamayi yapti;)) cok tesekkur ederim de dosya acilmiyor. busevergul@hotmail.com benm mailim birde buraya atarsaniz sevinirim.

9. Kübra Ertaş

dosyalar açılıyor arkadaşlar haberiniz olsun :) teşekkürler yardımın için Çevreci_63

10. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Rica ederim arkadaşlar yardımım dokunur ise ne mutlu bana :)

Sülfürle çöktürme ( ağır metal giderimi) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Anaerobik stabilizasyon havuzlarında ağır metal giderimi: bursa örneği

Çevre Ekoloji Dergisi Cilt: 12, Sayı: 46, (2003) Aysın GİRAY KAYNAK BUSKİ Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı, Batı Atıksu Arıtma Tesisi, Özlüce, BURSA Yücel TAŞDEMİR Uludağ Üniversitesi, Müh. Mim. Fakültesi, Çevre Müh. Bölümü, Görükle, BURSA Bu çalışma kapsamında, Bursa'daki iki adet atıksu arıtma tesisi incelenmiştir. Bu tesisler, fiziksel arıtma üniteleri ve anaerobik stabilizasyon...
  2. Iyon değiştiricilerle ağır metal giderimi

insan, dogal çevre ve sosyal gelisme üzerinde su, önemli rol oynamaktadır. Suyun kullanımı sonucu evsel ve endüstriyel atık sular olusmaktadır. Arıtılmadan alıcı ortamlara verilen atık sular, su kaynaklarını kirletir ve tekrar kullanımını kısıtlar. Atık sular nasıl arıtılacak ve tekrar kullanılacak? Endüstriyel tesislerden salınan atık sular içindeki kadmiyum, krom (VI), cıva ve kursun...
  3. Ağır Metal Giderimleri

1.ARSENİK GİDERİLMESİ sulu çözeltilerde arsenik genellikle arsenit ( AsO-2 ) ve arsenat iyonları (AsO4-3 ) şeklinde bulunur. Çözünmüş oksijen varlığı halinde tüm iyonlar arsenata yükseltgenirler. Arsenik ve tüm bileşiklerine rastlanan atıksular ,genellikle metallurji , cam ve seramik , tabaklama , boya tarım koruma ilaçları, petrokimya toprak alkali metaller endüstrilerindendir. Arsenik...
  4. Toprakta ağır metal analizi

Akçaabat-Yomra (Trabzon) kıyı yöresi topraklarının bazı ağır metal içeriklerini inceleyen bir çalışma
  5. Pm10 ağır metal analizi

Arkadaşlar Merhaba, çalıştığım maden ocağında 6 günde bir PM10 ağır metal analizi yaptırmaktayız, ay içerisinde alınan 5 adet filtre örnegin de arsenik, kadminyum ve nikel başta olmak üzere diğer ağır metallere de bakılmakta, aldığım bu 5 adet filtre örneğinden sadece bir tanesinde nikel oranı diğerlerine oranla çok yüksek çıktı, hemde aynı filtre üzerindeki diğer ağır metallere göre de...