Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Süt endüstrisi atıksuları işletme problemleri

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Koray Metin tarafından paylaşıldı.

1. Koray Metin

Koray Metin CMNet Üyesi

arkadaşlar
    süt endüstrisi atıksularının,arıtma tesislerinde yarattığı işletme problemleri nelerdir.
    yardımcı olurmusunuz?
    teşekkur ederim.

2. izbend

izbend CMNet Üyesi

merhaba
    süt end. atıksularında sık karşılaşılan problemlerin başında;
    • Gelen atıksuyun üretimden kaynaklı ph değerinin sık sık değişiklik göstermesidir. Özellikle dengeleme havuzunda ph ın kontrolünü zorlaştırmaktadır ve buda yağların hidrolizini ve havalandırma havuzunu ciddi şekilde etkilemektedir.
    • Sistemde aşırı yağ oluşması ve giderilmemesi durumunda havalandırma havuzuna ciddi yağ kaçaklarının olması mekaniklerde ve ölçüm cihazlarında arızalara ve ölçüm hatalarına neden olması. Örneğin ph metrelerin ve oksijen metrelerin ölçüm hassasiyetlerinin bozulması ve yanıltıcı olması ve Havalandırma havuzunda sık bakteri ölümleri.
    • ph değerinin değişiklik göstermesi ve havalandırma havuzunda ani oksijen düşüşlerinden dolayı çamurun yapısının değişmesi ve takip edilmediği taktirde çöktürme havuzlarında çamur kabarmasının meydana gelmesi..
    ph, yağlar ve havalandırma havuzu oksijen değeri üzerinde dikkatle durmanı tavsiye ederim.

Fatma Sena ve Melih Coşar bunu beğendi.
Süt endüstrisi atıksuları işletme problemleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aktif çamurda işletme problemleri

aktif çamurda işletme problemleri (sunum)
  2. İçme ve kullanma sularında karşılaşılan işletme problemleri ve çözümleri

1. GİRİŞ Dünyada modern manada ilk atık su tesisi, 1842 yılında Hamburg’ta inşa edilmiştir. Bundan 12 yıl sonra 1855’de Chicago’da ilk kanalizasyonda yapılmıştır. Tasfiye tesislerinin inşası ise 1870 yılından sonradır. O tarihten beri yalnız ABD’de yapılan atık su tasfiye tesislerinin sayısı 15000’ni geçmiştir. Geçen zaman içinde teknoloji ve arıtma tekniklerinde büyük gelişmeler olmuş,...
  3. Anaerobik işletme problemleri ve çözüm önerileri

Okulda bu konuyla ilgili sunum yapacağım.Bu konuyla ilgili paylaşımlarınız olmuş.Fakat ben eğer bu işletmeyle ilgili çalışan biri varsa daha somut örnek istiyorum.Yani sunumumda işletmenin ismini vererek karşılaşılan problemleri ve sonrasında ne gibi çözümlerde bulunulduğunu öğrenmek istiyorum.Sizde bilirsiniz ki sunumu biraz daha somutlaştırınca daha dikkat çekici oluyor.Bununla ilgili görsel...
  4. Aktif Çamur tesislerinde işletme problemleri

Aktif çamur tesislerinde meydana gelebilecek işletim problemleri ile ilgili bir sunum
  5. İçme suyu arıtma tesisi işletme problemleri

ARKADAŞLAR MERHABA, İçme suyu arıtma tesisindeki işletme problemleri ile ilgili bir kaynak arıyorum, yardımcı olursanız sevinirim..