Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tablo 15/14 jant sanayi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında yadigar can tarafından paylaşıldı.

1. yadigar can

yadigar can CMNet Üyesi

jant üretimi yapan firmamız için örnek kimyasal arıtma projesine ihtiyacımız var..elinde tablo 15/14 e göre kimyasal arıtma projesi örneği olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum..herkese iyi çalışmalar..

tablo 15/14 jant sanayi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. sanayi siteleri

EK-2 Çevreye Kirletici Etkisi Olan Faalyet ve Tesisler madde 10.13 de Karışık Endüstriler(OSB ve sektör belirlemesi yapılamayan diğer sanayiler) ibaresi yer almakta, Küçük Sanayi Siteleri bu kapsamda mı değerlendirilmektedir ? sanayi siteleri ile ilgili çalışma yapan var ise paylaşırsa sevinirim.
  2. HES gezisinde PES dedirten tablo

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Doğu Karadeniz Bölgesi HES Teknik Gezisi Raporu'nu açıkladı: Hidroelektrik santralı (HES) projelerinde kamu denetimi yok. Bazı tesisler hiç cansuyu bırakmıyor, 'balık geçitleri' sadece yasak savma amacıyla yapılıyor. EMO Yönetim Kurulu Yazmanı Erdal Apaçık, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Turgut ve Mehmet Bozkırlıoğlu ile birlikte basın toplantısı...
  3. Atık su analizi tablo-19

Arkadaşlar tablo 19'a göre atık su analizi yaptırmak istiyorum. Yetkili laboratuvarlardan aldığım tekliflerde ölçülen parametrelerde farklılıklar görüyorum örneğin son taslakta civa ve sülfat yer almıyor fakat teklifte civa ve sülfat ölçümü var. Başka bir örnek son taslağa göre renk var fakat labtaki teklifte renk ölçümü baz alınmamış. Yardımcı olursanız sevinirim. Not: Teklif veren lab....
  4. Tablo 5.9 (Sebze meyve yıkama ve işleme tesisleri) atıksu karakterizasyonu

Dondurulmuş patates üreten bir firma için proje onay dosyası hazırlamak istiyorum. Firma mevcut durumda çalışmıyor ve genelge formatına göre atıksu karakterizasyonu için literatür değerleri ve benzer tesislerin değerlerini kullanmamız gerekiyor. Benzer bir sektörde çalışan veya elinde herhangi bir literatür bilgisi veya ham atıksu analiz sonucu bulunan arkadaşlar var ise geri dönüş yapabilir...
  5. Skky tablo 7.1 hak.

merhaba arkadaşlar su kirliliği kontrolü yönetmeliğinde tablo 7.1'de belirtilen parametrelere göre ocak tabanında biriken yüzeysel/yağmur suyunun analizlerini yapıyoruz. tabloda 2 saatlik numune kısmında civa ve kadmiyum parametreleri için "-" işareti yer almakta olup, 24 saatlik numune kısmında ise söz konusu parametrelerin deşarj limitleri bulunmaktadır. bu durum 2 saatliğe göre...