Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tabs bildirimi ve geçici depolama tesisleri

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında putperest tarafından paylaşıldı.

 1. putperest

  putperest CMNet Üyesi

  Arkadaşlar,

  Mart ayına girdik bildiğiniz gibi TABS bildirimi yapılacak ay sonuna kadar.ç merak ettiğim bir konu var. Tesisimizden UATF ile "Geçici Depolama" iznine sahip tesislere sevkedilmiş (ÖTL'ler mesela) atıklar için bildirim yapacak mıyız? Yoksa bu tesisler zaten nihai bertarafçıya gönderdikleri bu atıklar için başka bir bildirim yapıyorlar da biz atık üreticisi olarak bildirimden muaf mı oluyoruz.
   
Tabs bildirimi ve geçici depolama tesisleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. LPG depolama tesisleri

  merhaba ek 1 kapsamındaki bir LPG/LNG depolama tesisi için alınacak çevre izin ve lisanslar,yapılacak bildirimler ile ilgili bir plan yapmam gerekiyor bu konu hakkında daha önce çalışma yapan var mı ???
 2. Geçici Depolama ve TAT

  Merhaba Arkadaşlar, Bir tesis düşünün ki,bertaraf tesisi olmayacak,sadece geçici depolama tesisi olacak ve ambalaj,yağ,pil..v.b. atıkları da bünyesinde bulundurucak.Ambalaj için toplama/ayırma tesisi kurulacak,aynı zaman da diğer atıkları da o tesis içinde depolayacağız.Bu lisans aşamasında mümkün müdür?Tesis alan konusunda şüphelerim var.Onu hallettik diyelim,yasal olarak da diğer depolama...
 3. Tehlikeli Atık Geçici Depolama

  Merhabalar, Tehlikeli atık geri kazanım veya Tehlikeli atık geçici depolama lisansı almak istiyoruz.Bu ikisinden hangisini tercih etmek akılcı olur ? Gereken fiziki ve bakanlığın istediği şartlar nelerdir? Bu lisansı alan arkadaşlarımız varsa yardımlarını bekliyorum.. Teşekkür ederim şimdiden..
 4. Geçici depolama alanı

  Az miktarda tehlikeli atık üreten tesisler birbirlerine yakın mesafede ise sözleşme veya başka bir yolla ortak geçici depolama alanı kullanabilir mi??
 5. Geçici atık depolama sahası

  Arkadaşlar geçici atık depolama sahasında depolanacak olan tehlikeli atık ve atık yağlar için tehlikeli atık beyan sistemi kullanıcı adı ve parolası almak gereklimidir?