Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tanker yıkama tebliği...

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mehmet Kılınç tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmet Kılınç

  Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Tanker Temizleme Tesisleri Tebliğine göre lisans almış ve faaliyet gösteren lisanslı tanker yıkama tesisleri ni Bakanlığın lisanslı tesisler sayfasından ulaşamadım.Lisanslı tanker yıkama tesisleri,lisans alım işlemleri,yıkama sularının arıtımı ve taşınması ile ilgili bilgi ve tecrübeye sahip arkadaşlardan konuyla ilgili paylaşımlarını bekliyorum.Yardımcı olursanız memnun olurum.
   
 2. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Taşınması pek mümkün değil. Arıtma konusuda kimyasal bir arıtma tesisine ihtiyac var. Kurulan arıtma tesiside sürekli akışlı değil kesikli çalışacak şekilde olması mantıklı.
   
 3. Mehmet Kılınç

  Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

  Erhan bey teşekkürler,sistemde tanker yanı sıra gidilip yerinde tank yıkanmasıda planlanmakta bu sebeple gerekli olacak taşıma aracının tehlikeli atık kodları nın belirlenmesinde ne gibi şartları öngörmek gerekir.Yardımcı olursanız memnun olurum.
   
 4. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Hizmete etmek istediğiniz sektörle alakalı sonuçta tse nin şartlarına uygun biracla ile tse ye gittiğiniz zaman size birçok kod vericektir. Atık kodunuz ne kadar fazla ise okadar çok sektöre hizmet edersiniz. Bunun yanında bu işi yapmak isteyen bir sürü yatırımcı var piyasa allak bullak bu konuda adam sadece ben tank alır yıkar satarım kendi şehrime hizmet veriyosa bisürü atık kodunada gerek yok...
   
 5. Mehmet Kılınç

  Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

  teşekkürler... Erhan Bey siz şu an bu işi yapan bir firmadamısınız(çok büyük bir yatırım yapmak üzereyiz arıtma tesisi vs.) yıkama tecrübeleri nelere dikkat edilmeli ,özellikle tesis kurlurken keşke şunuda şöyle yapsaydık dediğiniz şeyler,arıtma tesisi debisi,kullanılan ekipman ,kimyasalın sonuna biyolojik falan..kısaca paylaşırmısınız.Tecrübeli ve piyasayı bilen biri olarak neler yaparsak pişman olmayız yada bir adım önde oluruz.
   
 6. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Ben uzun zamandır bu firmadayım açıkcası her türlü çakallığını biliyorum. Nasıl yükselirsiniz nasıl hedeflerinize ulaşırsınız fakat firma yöneticilerim bu bilgileri paylaşmamı onaylamıyor. Bu konuyla ilgili çok soru soran oldu en açık size yanıt verdim. Dediğim gibi detay veremiyorum.
   
 7. Mehmet Kılınç

  Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

  Detaydan ziyade benim isteğim genel bir çerçeve idi fakat düşünceniz etik kapsamında doğru.
   
 8. Mehmet Kılınç

  Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

  Lisanslı Tanker yıkama tesislerine nereden ulaşabilirim link,adres vb. verebilecek arkadaşlar paylaşabilirseniz memnun olurum.
   
 9. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  KTTD İLETİŞİME GEÇİP ORADAN TANKER TEMİZLEME BELGESİNE SAHİP FİRMALARADA ULAŞABİLİRİSNİZ.
   
 10. Mehmet Kılınç

  Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

  Teşekkürler Erkan Bey
   
 11. Mehmet Kılınç

  Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

  Ekan Bey,Dernek sadece üye olanlar hakkında bilgi sahibi olduklarını söyledi.KTTD harici Bakanlık menşeyli bilgi taraftarıyım yardımcı olabilirseniz memnun olurum.Amacım yatırım yapacağım alanda bir yol haritası çizmek.
   
 12. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  benim sana yolladığım dosyada sadece 15 01 10 kodu ile geri kazanım yapan firmaların listesi var bunlar geri kazanımlarını tanker temizleme tebliğine göre yıkama yaparak geri kazanıyorlarsa şayet hepsi KTTD ÜYE OLMALARI GEREKİYOR YIKAMA ETİKETİ BASMALARI İÇİN BU YÜZDEN BU FİRMALAR İLE İLETİŞİME GEÇEREK PROSESLERİ HAKKINDA BİLGİ ALINARAK YARDIMCI OLUR, LAKİN ŞU İNTERNET SİTESİNE BAKTIĞIN DA İSE SADECE CİNKANLAR FİRMASI TANKER TEMİZLEME İŞİNİ YAPTIĞI GORULMEKTE, http://atiklisans.cevreorman.gov.tr/LisansliFirmalar.aspx
   

  Ekli Dosyalar:

  Mehmet Kılınç bunu beğendi.
 13. Mehmet Kılınç

  Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

  Teşekkürler Erkan Bey
   
Tanker yıkama tebliği... konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Tanker kazalarından dolayı denize dökülen petrol nasıl temizlenir?

  tanker kazalarından sonra petrolün yayılmasını ve suya karışmış olan petrolü nasıl ayrılabileceğini ifade eden bir kaynak varsa elinizde paylaşırmısınız?
 2. oto yıkama işletmeleri hk.

  arkadaşlar merhabalar öncelikle; -oto ve halı yıkama -lastik değişimi yapacak olan işletmelerde atıksu ve diğer atıkların yönetimi hususunda değerlendirilmeye alınması gerekenler nelerdir? Özellikle işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı düzenlenmesi aşaması ve sonrasındaki denetimler için soruyorum. Belediyelerde görev yapan arkadaşlardan bu konuyu tecrübe etmiş olanlar vardır muhakkak :)...
 3. Atık Yağ Taşıyan Tanker Devrildi

  Aksaray'da atık yağ taşıyan tankerin devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı. Kaza, Aksaray Ankara yolunun 50'nci kilometresinde meydana geldi. Tanker, kontrolden çıkıp takla attı. Yaklaşık 50 metre sürüklendikten sonra durabilen tankerin sürücüsü ile yanındaki kişi yaralandı. Yaralılar Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yan yatmış vaziyette duran tankerdeki yağlar araziye aktı....
 4. Yürürlükte Tanker temizleme tesisleri tebliği

  Tanker Temizleme Tesisleri Tebliği RG sayı: 27125 RG yayın tarihi: 29 Ocak 2009 Amaç Bu Tebliğin amacı, karayolu veya kombine taşımacılık ile taşınan tüm kimyasal ürünleri taşıyan donanımların temizlenmesi ve yeniden kullanımı sırasında oluşan atıkların, çevreye duyarlı bir şekilde bertarafının sağlaması ve kontrolünün yapılmasıdır. Kapsam Bu Tebliğ, karayolu ve kombine taşımacılık ile...
 5. Tanker yıkama-tehlikeli atık geri kazanım lisans

  Sevgili arkadaşlar Ceyhan, Bolu, İstanbul gibi yerlerde tanker yıkamaları EK-1 mi, ek 2 kapsamında mı? Tehlikesiz atiklar için geri kazanim lisanslarının ne zaman aktifleştirileceğine ilişkin fikri olan var mı?