Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeleri Belirle Taşıma

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir.
  6. Taşıma
  Hidrolik ekskavatörden sökülen bir parçanın-boom vinç vasıtasıyla taşınması
  risknasilbelirlenir-6.gif

  Tehlikeli Olabilecek Hususlar
  1. Makine parçası (boom) kararsız bir şekilde tutturulmuş. Vinç kaldırmaya başladığında sağa sola savrulma ihtimali yüksek.
  2. İşçi sağ elini taşıyıcı iplere kaptırabilir.
  …………………………………………………………………………………………………
  …………………………………………………………………………………………………
  …………………………………………………………………………………………………
  ………………………………………………………………………………………………….

  Kaynak: Japan International Center for Occupational Safety and Health(JICOSH) ve Safety Association of Construction and Loading Vehicles (SACL).
   
  Husamettin bunu beğendi.
 2. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  3. İşçi tek başına çalışmaktadır. Hem vinci koordine etmek hem de kılavuzluk etmek durumunda. Öngörülemeyen hareket oluşumuna müsait bir durum.
   
Taşıma konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Elle Taşıma

  Elle Taşıma ile ilgili hazırlanan sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
 2. Tehlikeleri Belirle Forkliftle taşıma

  Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 17. Forkliftle taşıma Bir işçi forklift operatörünü yönlendirerek bir iş makinesinin paletlerinin taşınmasına yardımcı olmaktadır. Tehlikeli Olabilecek Hususlar 1....
 3. Tehlikeleri Belirle Forkliftle taşıma

  Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 24. Forkliftle taşıma Bir forklift operatörü acele bir şekilde malzeme taşıyor. Tehlikeli Olabilecek Hususlar 1. Taşınan malzemeler operatörün görüş açısını engelliyor....
 4. Atık taşıma araçları hkk.

  Arkadaşlar mrb, 18.01.2013 tarihinde çıkan ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ' ne göre Atık taşıma araçlarında mobil cihaz takılması gerekiyor. Bu cihazların hangi firmalar tarafından takıldığına dair bilgisi olan var mı? Teşekkürler.