Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tat tesisine Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Neşat Ören tarafından paylaşıldı.

1. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

Merhabalar.
    Tat tesisimize Tehlikesiz atık Toplama ayırma belgesi almak istiyoruz.Nasıl bir yol izleyeceğimiz konusunda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?
    Teşekkürler

2. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

Bu belgeyi alan yok mu arkadaşlar..

3. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Neşat Bey merhabalar,
    Belgeyi alan arkadaşlarımız vardır mutlaka ama görmemişlerdir sorunuzu ya da müsait değillerdir cevap yazamamışlardır. Aksi takdirde yardımcı olur arkadaşlar.

Şu anda ben de aynı konu ile ilgileniyorum, daha önce böyle bir hatta birkaç konu açılmıştı.
    http://www.cevremuhendisleri.net/threads/bazı-tehlikezi-atıkların-kontrolü-tebliğine-göre.5051/

Bu linkten de bakabilirsiniz. Doğru bir yerden mi başladım bilmiyorum ama "Bazı Tehlikesiz Atıkların Kontrolü Tebliği"ni inceledikten sonra benim ilk aşamada yaptığım tesise kabul edeceğimiz atıkları belirlemek oldu. Tesisimize metal atık da kabul etmeyi düşünüyoruz, bu da tesisimize bir Taşınabilir Radyasyon Ölçüm Cihazı almamızı ve onu kullanabilecek yeterliliğe sahip, belgesini almış bir kişi gerektiriyor. O kişinin de ben olduğumu anladığımda :))) direkt olarak TAEK ile bir görüşme yaptım kurs için..
    Tesisin fiziksel özellikleri zaten tebliğde mevcut.
    Onun dışındaki konuları da İl Çevredeki en sevdiğim memur arkadaşımdan öğrenmeye çalışıyorum. :)
    Ben de daha işin başındayım, çok fazla bir bilgiye sahip değilim ama umarım az da olsa yardımcı olabilmişimdir.

Göksel Kurtuluş bunu beğendi.
  4. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

çookk teşekkür ederimm fatma hanımm...
    bi ön bilgim oluştu.TAEK le görüştüm..Şimdi iş uygulamaya kaldı..
    Paylaşıcam sizinlee gelişmleri..

Fatma Gül Es bunu beğendi.
Tat tesisine Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
  2. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?
  3. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi alınması hak.

merhaba arkadaşlar, tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi il çevre müdürlüklerinden alınıyor. belge almak için istenen belgeler nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalılmalar dilerim.
  4. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

iyi günler herkese benim bir sorum olacak toplama ayırma tesisinde çalışıyorum tesisin genelde ambalaj atığı topluyor ve bunun içinde lisansın var ama ambalaj haricinde demir gibi tehlikesiz atıklar sınıfına giren atıklar geliyor bunun için tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak istiyoruz bunun için çevre il müdürlüğü ile konuştum bana dilekçe ile başvuru yapmam söylendi şimdi tehlikesiz...
  5. Tehlikesiz atıkları toplama ayırma belgesi

tehlikesiz atıkları toplama ayırma belgesi nedir? Lisans yerine geçer mi? Tehlikesiz metal hurdalarımızı vermek için bu belge yeterli midir yoksa tehlikesiz atıkları toplama-ayırma belgesi yeterli midir?