Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık ara depolama lisansı alan firmalar

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Nermin Tuğralı tarafından paylaşıldı.

1. Nermin Tuğralı

Nermin Tuğralı CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar,

tehlikeli atık ara depolama lisansı olan firmaları nerden bulabilirim acaba? kocaeli de bulunan firmaları bulmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

2. Uğur Firez

Uğur Firez CMNet Üyesi

http://www.tehlikeliatik.com/ bu siteyi ararken bulmuştum ben geçenlerde üye olursanız yardımcı olacakları kanaatindeyim Ben üye değilim ama güzel bir site.İletişim bilgileri falan var oradan da yardım alabilrsiniz yardımcı oluyorlar.

Volkan Azak bunu beğendi.
  3. Uğur Firez

Uğur Firez CMNet Üyesi

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
  4. Nermin Tuğralı

arkadaşlar http://atiklisans.cevre.gov.tr/ sorgulama ekranında geri kazanım ve bertaraf yapan firmalar gözüküyor. tehlikeli atık ara depolama lisanslı firmaları bulamadım buradan???

5. ilinizi seçin, tobloda yöntem kısmı var budan R13 ve D15 yöntemli firmaları bulabilirsiniz.

R13: R1 ila R12 arasında belirtilen işlemlerden herhangi birine tabi tutuluncaya kadar atıkların depolanması (atığın üretildiği alan içinde geçici depolama, toplama hariç)

D15 D 1 ila D14 arasında belirtilen işlemlerden herhangi birine tabi tutuluncaya kadar depolama (atığın üretildiği alan içinde geçici depolama, toplama hariç)

6. Nermin Tuğralı

dediğiniz şekilde sorgulama yaptım ama kayıt bulunamadı diyor. başka bir link falan bilen arkadaşlar var mı acaba tehlikeli atık ara depolama lisanslı firmaları bulabileceğim. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar ben Kocaeli'de bulunan tehlikeli atık ara depolama yapan firmaların tümüne nerden ulaşabilirim acaba?

7. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

http://atiklisans.cevre.gov.tr/ bu site şimdilerde yapım aşamasında diyor. tehlikeli atık toplayan tesislerin tam listesine nereden ulaşabiliriz? bir de link değil de elinde olan varsa koysun şuraya

8. Keziban Gümüş

Keziban Gümüş CMNet Üyesi

http://www.csb.gov.tr/gm/ced/index.php?Sayfa=sayfaicerikhtml&IcId=664&detId=663&ustId=664
    bu linki verebilirim.yardımcı olur ancak burada tüm türkiye lisans ve izne sahip tesis listesi var il bazında arama da yapabilirsin.aralarından kendinle ilgili olanları seçmelisin.istediğin şekilde bir tablo oluşturursan burada paylaşman hepimize faydalı olur.

Yasemin Kocabey bunu beğendi.
  9. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

bu, hepsini kapsıyor sanırım. yani tehlikeli tehlikesiz ambalaj v.s...

10. Keziban Gümüş

aynen hepsizi kapsıyor sadece lisans olarak düşünmeyin çevre izni alan tesislerde var burada açılan tabloda lisans-izin konusu kısmında neye tabi oldukları lisans isimleri yazıyor oradan takip etmelisin bir yan sütununda ise atık kabul kodlaıda mevcut..

11. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

şu izin-lisans konusu hava emisyon olan firmalar tüm tehlikeli atıkları alıyorlar mı ?

12. Keziban Gümüş

izin lisans konusu "emisyon" olan bir tesis geri kazanım değildir.her türlü tesis işletme olabilir emisyon konulu çevre iznine tabidir. lisans konusu sütununda tehlikeli atık geri kazanım vs yazan tesislerin atık kodlarına tıklayarak açılan sayfadan ilgilendiğiniz atık kodunu aratabilirsiniz.

İpekszksn bunu beğendi.
  13. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

yok aslında benim amacım tehlikeli atık toplayan tesisler elimin altında olsun istiyorum. ama bir türlü bulamadım şu tesisleri

14. Keziban Gümüş

verdiğim linkte mevcut yaa:):)

İpekszksn bunu beğendi.
  15. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

var da karışık ya :D tabi sana yine de teşekkür ederim. artık burdan ayıklarım

16. Keziban Gümüş

kendi tesisimi listede bulup işaretledim tesisimden örnek vereyim tehlikeli atık geri kazanım gfb ye sahibiz. Reklamda yapimm:) bidon varil ıbc geri kazanım:)

ayıkladığın zaman bizimlede paylaşmanı tavsiye ederim:)

Adsızhh.png

17. şükran

şükran CMNet Üyesi

öncelkle herkese merhaba . tehlikeli atıkn ara depolama lisansı almam için ne tyapmam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim.

18. Keziban Gümüş

• tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği
    • atık ara depolama tesisleri tebliği
    • atıkların karayolunda taşınmasına ilişkin tebliğ
    • hangi atık kodları için başvuracaksanız o atık kodları içinde ilgili mevzuataları incelemelisiniz.

şükran ve İpekszksn bunu beğendi.
  19. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

Gençler http://motat.cevre.gov.tr/Motat/TumLisanslar.zul bütün lisanslı tesislerin olduğu bir site oradan faydalanabilirsiniz üyelik vs de istemiyor :) Ayrıca atık kodunuzu ve istediğiniz ili yazıp kolayca lisanslı firma bulabilirsiniz

Gül Can, Uğurhan Korkmaz ve hepaistos bunu beğendi.
Tehlikeli atık ara depolama lisansı alan firmalar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
  2. Bitkisel atık yağ toplama lisansı alan tesisler

Bitkisel atık yağ toplama lisansı alan tesisler.
  3. Tehlikeli atık taşıma lisansı hk.

Merhabalar.. Tehlikeli atık taşıma lisansında araçlarda aranan özellikler nelerdir ? Herhangi bi model ve yaş sınırlamsı var mı ? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.. Teşekkürler..
  4. Tehlikeli atıkları alan lisanslı firmalar/geri kazanımını yapan firmalar

arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi tehlikeli atıkları alan lisanslı firmaların listesini bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim
  5. Tehlikeli atık geri kazanım lisansı

Merhaba, Çalışmakta bulunduğu TAT tesisine tehlikeli atık geri kazanımı eklemek istiyoruz. Bunun için yönetmelikte hangi teknik şartların sağlanması gerektiğine ilişkin bilgi bulamadım. Örneğin tesis alanının kaç metrekare olması gerektiği,tesis alanının üstü açık veya kapalı olması gibi...