Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık depolama için gerekli şartlar

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Yasemin Aslantürk Çebi tarafından paylaşıldı.

1. Tesis içerisinde oluşan tehlikeli atıkların depolanmasında ve il müdürlüğünün depolama izni verebilmesi için deponun sağlaması gereken şartlara ilişkin memurda aldığım yazı ekde verilmiştir.İyi Çalışmalar TARAMA 001.jpg

Tehlikeli atık depolama için gerekli şartlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
  2. Tehlikeli Atık Ara Depolama

Herkese merhaba, Fabrikadan çıkan tehlikeli atıkları lisanslı ara depolama tesisine gönderdiğimizde, ara depolama tesisi de nihai arıtma için yakma veya geri dönüşüm tesisine gönderecek. Bu durumda atık üreticisi olarak bizim sorumluluğumuz nerede bitiyor? Ara depolama tesisinin atıkları nereye göndereceğini takip etmeli miyiz?
  3. Tehlikeli atık geçici depolama alanı için acil eylem planı

Arkadaşlar öncelikle herkese selam. Geçici Depo Alanı için Acil Eylem Planı hazırlıyorum, hangi konuları ele almam gerekir acaba eğer hazırlayan veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Depo alanında tehlikeli atık (cüruf), ambalaj atıkları, kontamine atıklar, atık motor yağları gibi atıklar depolanacak.
  4. Tehlikeli atık ara depolama tesisi

TEhlikeli atık ara depolama tesisi başvurusu için Örnek proje tanıtım dosyasına ihtıyacım var. Bilgisi olan arkdaslardan yardım ıstıyorum..
  5. Tehlikeli Atık Geçici Depolama

Merhabalar, Tehlikeli atık geri kazanım veya Tehlikeli atık geçici depolama lisansı almak istiyoruz.Bu ikisinden hangisini tercih etmek akılcı olur ? Gereken fiziki ve bakanlığın istediği şartlar nelerdir? Bu lisansı alan arkadaşlarımız varsa yardımlarını bekliyorum.. Teşekkür ederim şimdiden..