Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık işareti

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Fecriati tarafından paylaşıldı.

 1. Fecriati

  Fecriati CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba

  Ekte elektrostatik toz boya ambalajındaki iki turuncu işaretin anlamını çözemedim. Turuncu zemin üzerinde Zararlı Yanıcı Toksik vb. hiçbir işaret yok. Bazı kutularda 1 tane var bazılarında fotoğraftaki gibi iki tane.
  MSDS'inde belirlenmiş bir tehlike bulunmadığı yazılı.
  Bunu tehlikesiz atık olarak değerlendirebilir miyim? Kesin olarak değerlendirebilmem için tam olarak neler yaptırmam gerekir? Oldukça fazla atık toz boya oluştuğu için maliyet açısından önemli.

  20130515_175034.jpg
   
 2. mnemonic

  mnemonic CMNet Üyesi

  MSDS teki R kodlarına bakarak değerlendirebilirsiniz. Eğer orda tehlikeli ibareler yer almıyorsa tehlikesiz atık olarak değerlendirin.
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  MSDS'inin 13. başlığı altından anlayabilirsin.
   
Tehlikeli atık işareti konusuna benzer içeriklerimiz
 1. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

  Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
 2. Tehlikeli Atık Bertarafında Lisans almış firmaların atık kodları HK.

  İyi Günler. Tehlikeli Atık Bertarafı kapsamında izin lisans almış firmaları ve atık kodlarını daha önceden http://www.atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/lisans.html adresinden Tehlikeli Atık Geri Kazanım / Bertaraf Tesisleri kısımında bakabiliyorduk,fakat şu anda kullanıcı adı şifre istiyor.Geçici faaliyet belgesi veya Çevre izni almış firmalar kısımında ilgili atık kodları...
 3. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

  Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
 4. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

  Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
 5. Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri

  merhabalar tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri hakkında ödevim var. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim