Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atık bildirimleri hk.

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

 1. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Merhaba,

  Bildiğiniz gibi Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği’n 8. maddesi gereği tehlikesiz atık üreticileri, tehlikesiz atık beyan formunu her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı program kullanarak beyan yapması gerekmektedir. İlgili yükümlülük 01.01.2013 tarihinden itibaren geçerli olmasına rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı henüz internet tabanlı program oluşturmadığı için tehlikesiz atık üreticileri beyan yapılıp yapılmaması yönünde tereddütler yaşanmaktadır. Tereddütleri ortadan kaldırmak amacıyla, 28 Şubat 2013 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından konu ile ilgili görüş sunulmuş olup Bakanlık yetkililerince gelen cevaba istinaden İSO tarafından yapılan duyuruyu ekte görebilirsiniz. Yazıda, tehlikesiz atık üreticilerinin tehlikesiz atık beyanlarını internet tabanlı program tamamlandıktan sonra yapabilecekleri ifade edilmiştir.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Çok teşekkürler bu bilgi çok faydalı oldu.
   
  Göksel Kurtuluş bunu beğendi.
 3. Okan Öztürk

  Okan Öztürk CMNet Üyesi

  Arkadaşlar daha önce onaylanmış olan ve 3 yılı dolmayan tehlikeli atık planları hala geçerli midir?... ( içerisinde tehlikesiz atıklar dahil değil olmayanlar )
  İyi çalışmalar
   
 4. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  İl Çevre Müdürlükler farklı yaklaşım sergiliyor bu konuda. Benimki bu yıl sonu doluyordu, sürenin dolmasını bekle dediler. Bazıları Endüstriyel Atık Yönetim Planı hazırlayıp gönderin diyebiliyor (ki bence doğrusu bu olur), siz yine de bağlı olduğunuz müdürlüğe danışın.
   
 5. Okan Öztürk

  Okan Öztürk CMNet Üyesi

  Nihai sonuç tabiiki onların kararları olacak fakat onlar da kararsız şuan :)
   
 6. ceren123

  ceren123 CMNet Üyesi

  Bizede gerek yok dediler 3 yıl sonunda yenilerken tehlikesizleride ekleyin dediler
   
 7. Cansu Bağ

  Cansu Bağ CMNet Üyesi

  İzmir için geçerli.
   
Tehlikesiz atık bildirimleri hk. konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ambalaj atık bildirimleri

  merhabalar, ben geçici çalışma izni olan bir tat firmasında yeni işe başladım benden önceki çevre muh arkadaş bana bildirimleri girerken her ayın bildirimlerinin takip eden ayın 15ine kadar girilebelicegini soyledi ancak bugun baska bir çevre muhendisi ise her ayın bildirimlerinin o ayın 25 ine kadra oldugu söyledi bana bu konuda bilgi verebilir misiniz şimdiden teşekkür ederim
 2. Atık bildirimleri

  bir işletmenin yapılması gereken atık beyanları nelerdir? hangi bildirimlri hangi sürelerde yapmamız gerekir?
 3. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

  Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
 4. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

  Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?
 5. Unvan değişikliği [atık bildirimleri hk.]

  Merhaba Arkadaşlar; A firmasının bildirimlerini yaparken; Firmanın sadece unvanı (B) değişmiştir (üretim, kapasite, adres vs. aynı). A Firmasının Ambalaj Bildirim ve Çevre Bilgi Sistemlerine girdiğimde firma bilgilerini güncellemek istiyorum, lakin ÇBS sisteminde sadece tesis bilgilerini güncelleyebiliyorum, firma bilgileri pasif. Ambalaj Bildirim Sisteminde de bazı bilgileri...