Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atık depolama

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Meltem OSMANOĞLU tarafından paylaşıldı.

1. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

arkadaşlar merhabalar bir sorum olacak sizleere
    şimdi biz atık kagıt toplayıp geri dönüşüm den kagıt üretimi yapıcaz. kagıtlarımızı fab tamamlanmadan önce toplamamız lazım stok gerekli biliyorsunuz bazı tehlikesiz atık tebliğinde diyorki
    Geçici depolama
    MADDE 10 – (1) Tehlikesiz atık üreticisi; atıklarını geri kazanıma kadar gerekli tedbirleri alarak bir yılı geçmemek üzere depolayabilir.
    şimdi biz bu maddeyi kullanarak atıklarımızı toplayabilirmiyiz çünkü burda kafamı karıştıran bide şu madde varki ; EK 2:

TEBLİĞ KAPSAMINDA OLMAYAN TEHLİKESİZ ATIKLAR

15
    ATIK AMBALAJLAR; BAŞKA BİR ŞEKİLDE BELİRTİLMEMİŞ EMİCİLER, SİLME BEZLERİ, FİLTRE MALZEMELERİ VE KORUYUCU GİYSİLER

15 01
    Ambalaj (Belediyenin Ayrı Toplanmış Ambalaj Atıkları Dahil)

15 01 01
    Kağıt ve karton ambalaj

size göre şimdi biz bu atıkları izin almadan depolamaya başlayabilirmiyiz madde 10 'a göre yoksa ek2'e göre bu tebligi kapsamında değilmiyiz teşkkürler

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kapsam dışısınız. ek-2 gayet açık bence.

3. Meltem OSMANOĞLU

evet gayet açık ama faydalanabilme umuduyla bide szlere sormak istemiştim ki

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

:) tabi ki insanın içi rahat olmalı

5. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Mesajımda yanıldığım için sildim.

6. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

Peki bu arkadaşımız tehlikesiz atık üreticisi değil dikkat ederseniz ilgili madde tehlikesiz atık üreticisi diye başlıyor henüz lisans almamış bir tesis için kağıt biriktirmek istiyor. Biriktirmek istediği ambalaj atığı ise lisanssız bir tesis olarak ambalaj atığı toplaması ticaretini yapması Ambalaj Atıkları Kontrolü Yönetmeliğine ne kadar uygun?

7. Meltem OSMANOĞLU

aslında evet dediginiz gibi birde oradaki ambalaj üreticisi var şimdi ben b,r çok yönetmeliğe bakarken tesadüf üreticiyi tam olarak görmek adına ambalaj atıklaırnın kontrolü yönetmeliğini incelerken bi bakayım demiştim ve orada atık üreticisi ambalaj üretenler veya bu ürünü ithal edenler diye geçiyor bu tanım dogrultusunda aslında diğerlerininde öyle oldugunu düşünerek hareket ettim ancak baktıgımda dediginiz gibi biz atık üreticisi sınıfına girmiyoruz. yani burada yararlanamıcaz evet.

Tehlikesiz atık depolama konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
  2. tehlikesiz atık depolama

tehlikesiz atıklarda depolama nasıl olur hangi şartlar saglamamız gerekiyor.
  3. Tehlikesiz atıkların kontrolü ve depolama talimatı yada buna yakın bi talimat

Tehlikesiz atıkların kontrolü ve depolama talimatı yada buna yakın bi talimat lazım yardımcı olursanız sevinirim tşkler
  4. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  5. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?