Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atık depolanması

Konu, 'ARŞİV' kısmında Hülya Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Hülya Arslan

Hülya Arslan CMNet Üyesi

Selamlar,

Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nde;

şeklinde maddeler var. Sizler arasında firmalarında bu maddeyi uygulatan birileri var mıdır? Burada bahsedilen kuşaklama kanalları tehlikeli atık sahalarında yapılan kör kanallar gibi bir şey midir? Nedir ne değildir? :) Kısacası tehlikesiz atıkları da tehlikeli atıklar gibi mi depolayacağız artık? Bilgi istesem...

2. Kağan

Kağan CMNet Üyesi

tehlikeli atık sahalarında yapılan kör kanalların amacı da sızıntıyı önlemek olduğundan, kuşaklama kanallarınında buna benzer bir şey olması gerekir. zira kuşaklama kanallarının amacının da suyun drenajını sağlamak olduğu yömnetmelik maddesinde ifade edilmiş. geçici depolamanın da, gelişigüzel değil madde 8 de belirtildiği gibi belli bir usul ile yapılması gerekiyor. bu bağlamda benzerlikler var evet.

Yasemin Karadiş bunu beğendi.
  3. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

tehlikesiz alanlar içinde ayrı ayrı örneğin ambalaj atıkları için ayrı plastik nayylon atıkları için ayrı gbi yan yana birbirine karışmayacak şekilde geçici depolama alanı yapılması gerekiyor die biliorum

4. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Bu atıkların kodları yok mu? Bulamadım ben.

5. Şevhan Sayar

Şevhan Sayar CMNet Üyesi

Atık Yönetimi Genel Esasları Ek 4 Listesi Yıldızsız atıklar - (eksi) Bazı tehlikesiz atıkların geri kazaımı tebliği Ek 2 (kapsam dışı atıklar) = Tehlikesiz Atıklar (ambalaj-hafriyat vb. atıkları dahil değildir, yalnız bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliği kapsamında kalanlardır)

* Yıldızlı kodlarda M ile işaretli olanlar analiz gerektirir ve yönetmelikte belirtilen eşik değerlerinin altında çıkarlarsa tehlikesiz atık olurlar.

6. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Ya evet kafam karıştı benim tehlikesiz atıklar için ayrı bir liste var gibi düşündüm. Teşekkür ederim.