Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atık depolanması

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Hülya Arslan tarafından paylaşıldı.

 1. Hülya Arslan

  Hülya Arslan CMNet Üyesi

  Selamlar,

  Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nde;  şeklinde maddeler var. Sizler arasında firmalarında bu maddeyi uygulatan birileri var mıdır? Burada bahsedilen kuşaklama kanalları tehlikeli atık sahalarında yapılan kör kanallar gibi bir şey midir? Nedir ne değildir? :) Kısacası tehlikesiz atıkları da tehlikeli atıklar gibi mi depolayacağız artık? Bilgi istesem...
   
 2. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  tehlikeli atık sahalarında yapılan kör kanalların amacı da sızıntıyı önlemek olduğundan, kuşaklama kanallarınında buna benzer bir şey olması gerekir. zira kuşaklama kanallarının amacının da suyun drenajını sağlamak olduğu yömnetmelik maddesinde ifade edilmiş. geçici depolamanın da, gelişigüzel değil madde 8 de belirtildiği gibi belli bir usul ile yapılması gerekiyor. bu bağlamda benzerlikler var evet.
   
  Yasemin Karadiş bunu beğendi.
 3. Nuri Ünal

  Nuri Ünal CMNet Üyesi

  tehlikesiz alanlar içinde ayrı ayrı örneğin ambalaj atıkları için ayrı plastik nayylon atıkları için ayrı gbi yan yana birbirine karışmayacak şekilde geçici depolama alanı yapılması gerekiyor die biliorum
   
 4. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Bu atıkların kodları yok mu? Bulamadım ben.
   
 5. Şevhan Sayar

  Şevhan Sayar CMNet Üyesi

  Atık Yönetimi Genel Esasları Ek 4 Listesi Yıldızsız atıklar - (eksi) Bazı tehlikesiz atıkların geri kazaımı tebliği Ek 2 (kapsam dışı atıklar) = Tehlikesiz Atıklar (ambalaj-hafriyat vb. atıkları dahil değildir, yalnız bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliği kapsamında kalanlardır)

  * Yıldızlı kodlarda M ile işaretli olanlar analiz gerektirir ve yönetmelikte belirtilen eşik değerlerinin altında çıkarlarsa tehlikesiz atık olurlar.
   
 6. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Ya evet kafam karıştı benim tehlikesiz atıklar için ayrı bir liste var gibi düşündüm. Teşekkür ederim.
   
Tehlikesiz atık depolanması konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Tehlikesiz atık

  TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ İÇİN lisans il müdürlük uygunluk yazısının dısında il müdürlügünden tehlikesiz atık yazısı alındıgı dogrumu bögle birşey varmı...
 2. Tehlikeli Atık Çamuru Tesis İçinde Depolanması

  evet meslekdaşlarım, başlıkta belirttiğim gibi şuanda depolama yaptığımız yer atık yönetim planıyla birlikte bakanlığıa sunduğumuz yer ile sıkıntılarımız var (Başka birşeylerin gelerek depolama alanının kullanılması gibi) bizde başka bir yere düşünüyoruz. fakat yönetmeliğe göz gezdirdiğimde bununla alakalı herhangi bir kavram bulamadım veya gözümden kaçtı, acaba bana yardımcı...
 3. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

  Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
 4. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

  Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?
 5. Atık yağların toplanması, taşınması ve geçici depolanması

  Merhaba arkadaşlar, Bu sektörde çalışan arkadaşlardan bir ricam olacak. Sektörün işleyişiyle ilgili yorumlarınızı ve tecrübelerinizi benimle paylaşır mısınız?