Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atıkları toplama ayırma belgesi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında cilgincevreci tarafından paylaşıldı.

 1. cilgincevreci

  cilgincevreci CMNet Üyesi

  tehlikesiz atıkları toplama ayırma belgesi nedir? Lisans yerine geçer mi? Tehlikesiz metal hurdalarımızı vermek için bu belge yeterli midir yoksa tehlikesiz atıkları toplama-ayırma belgesi yeterli midir?
   
 2. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi lisans yerine geçmez bu sadece çuval fireleri non women kumaşları vb maddeleri toplamada kullanılan bir belgedir. tehlikesiz metal hurdalarınızı vermek için bu belge yeterlidir yalnızca karşı firmanında tehlikesiz atık belgesi olmak zorunda yada tehlikesiz atık geri kazanım lisansı.
   
  cilgincevreci bunu beğendi.
 3. cilgincevreci

  cilgincevreci CMNet Üyesi

  Tehlikesiz atık belgesi derken tehlikesiz atıkları toplama- ayırma belgesi mi
   
 4. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi ikiside aynı belge
   
 5. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  Tehlikesiz toplama ayırma belgesi lisans yerine geçmez ama hangi atık kodları için belge aldıysa o belgeleri alıp geri kazanım veya ergitmeye göndermeye yetkilidir.Atık üreticisi gönül rahatlığı ile TAT lar ile çalışabilir.
  Lisans aşamasında geri kazanım / ıslah tesisi olma koşulu vardır .Bu işlemlerden herhangi birini yapıyorsa Çevre Lisansı almak zorundadır.
   
  gülay bunu beğendi.
 6. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  ikimizde aynı şeyi söylüyoruz ve bir firma atıklarını toplama ayırma veya geri dönüşüm tesilerine verebilir.
   
 7. Merve Özkan

  Merve Özkan CMNet Üyesi

  tehlikesiz atık toplama ayırma belgesini TAT firmaları alır ve kumaşla demirleri almaya yeterlidir (kağıt-naylon vs de tehlikesiz atıktır ama tehlikesiz ambalaj atığı olarak değerlendirilir ve bunları toplayabilmek için lisans şartı aranır)
   
  alya bunu beğendi.
 8. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  Siz sadce şu tarz atıkları alabilir demişsiniz ya onun için söyledim
   
 9. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  sadece birkacını örnek vereyım dedım ama bilgilerınız ıcın yınede tsk ederım:Ç:))
   
 10. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  rica ederim , 3 toplama ayırma belgeli bir firmada çalıştığımdan kaynaklı :)
   
 11. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  maşallah diyelim hangi atıkta belgeleriniz var ve işiniz zor olsa gerek:D
   
 12. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  Ambalaj da TAT lisansı , bir de 2 tane Hurda Metal TAT belgeli firmamız mevcut :) çok zor sayılmaz üretim olmadığı sürece işler çok zor olmuyor.
   
 13. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  arkadaşlar birsey soracağım ambalaj atık sisteminde atıkları alıp ek 7b ye giriş yapıp sonrada kendı firmamızda ek 7c de çıkış yaptıgımızda ek 8b de onayla kısmı cıkıyor ve onayladıktan sonra bu miktar tekrar ek 7b ye ekleniyor. burda fire ve stok mıktarı yaparken eklenen mıktar göz önune alınacakmı yardımlarınız için simdiden tesekkur ederim.
   
 14. Abdulkerim Doğam

  Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

  çalıştığım firma ünvan değişikliği yaptı ltd idi AŞ oldu. bu konu hakkında nasıl birşey yapmalıyım? il müdürlüğüne firmanın isim değişikliği yaptığını gösteren bir belge ve dilekçe ile başvuru yapsam lisanslarımızı (tıbbi atık taşıma ve tat lisansı var firmanın) yeniden düzenlemeleri için yeterli olur mu ?
   
 15. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  Ambalaj TAT iseniz sadece ek7 leri dolduracaksınız.
   
 16. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  üstadım firma değisikliği oldugu zaman dilekce ıle basvurman gerek cunku aynı seyı bızde yasadık ltd olduk yenı lısans aldık sizde lisansınızı yenıleyecekler bir dilekçe ile basvurman yeterlidir
   
Tehlikesiz atıkları toplama ayırma belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Tat tesisine Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

  Merhabalar. Tat tesisimize Tehlikesiz atık Toplama ayırma belgesi almak istiyoruz.Nasıl bir yol izleyeceğimiz konusunda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? Teşekkürler
 2. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

  Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
 3. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

  Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?
 4. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi alınması hak.

  merhaba arkadaşlar, tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi il çevre müdürlüklerinden alınıyor. belge almak için istenen belgeler nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalılmalar dilerim.
 5. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

  iyi günler herkese benim bir sorum olacak toplama ayırma tesisinde çalışıyorum tesisin genelde ambalaj atığı topluyor ve bunun içinde lisansın var ama ambalaj haricinde demir gibi tehlikesiz atıklar sınıfına giren atıklar geliyor bunun için tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak istiyoruz bunun için çevre il müdürlüğü ile konuştum bana dilekçe ile başvuru yapmam söylendi şimdi tehlikesiz...