Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz inert atıkların geri kazanım lisansı için istenen şartlar

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Erkan Karakaya tarafından paylaşıldı.

 1. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba;

  Firmamızın TAT lisansı bulunmaktadır, fbu lisansa ek olarak tehlikesiz inert atıkları geri kazanım tebliğinde ( demir çelik hurdalarını ) almak istiyor bunun için firma olarak sağlamamız gereken şartlar nerlerdir arkadaşlar . teşekkürler.
   
 2. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

 3. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Cevap: Tehlikesiz inert atıkların geri kazanım lisansı için istenen şartlar

  öncelikle teşekkür ederim

  peki ben sadece demir çelik hurdalarını geri kazanmasam ,firmalardan toplamam için almam gereken lisansı tehlikesiz inert atıkları tebliğine göre mi almam gerekiyor .
   
 4. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Cevap: Tehlikesiz inert atıkların geri kazanım lisansı için istenen şartlar

  evet o tebliğe bakarsanız zaten geri kazanım ve toplama ayırma diye ikiye ayrılmış sistem.
   
 5. Rabia Ülkühan Köse

  Rabia Ülkühan Köse CMNet Üyesi

  Tehlikesiz ve inert atıkların geri kazanımı lisansı alan bir tesiste çevre mühendisi / görevlisi çalışma zorunluluğu var mı ??
  Tebliğde böyle bir şart göremedimde...
   
Tehlikesiz inert atıkların geri kazanım lisansı için istenen şartlar konusuna benzer içeriklerimiz
 1. tehlikesiz ve inert atıkların geri kazanımı lisansı

  merhaba arkadaşlar, tehlikesiz ve inert atıkların geri kazanımı tebliği 4. bölümün 4.maddesinde "geri kazanım tesislerinden elde edilecek ikincil ürünün özellikleri ve bu ürünün kullanılabilirliğini içeren tekni bir raporun çevre lisansı için istenen belgelerle birlikte sunulması gerekir." ibaresi yer almaktadır. Buradaki teknik raporu kim hazırlamaktadır? Yardımcı olabilirseniz...
 2. tehlikesiz ve inert atıkların geri dönüşüm lisansı

  merhaba arkadaslar; çalıstığım firmanın plastik ambalaj atıklarının geri dönüşümü lisansı var..tehlikesiz ve inert atıkların geri dönüşüm lisansını da almak istiyoruz..bunun yasal prosedürü nedir?nasıl bir yol izlememiz gerekiyor??yardımcı olursanız sevinirim..
 3. tehlikesiz ve inert atık geri kazanım tebliği

  Bu tebliğ kapsamında lisans aşamasında istenilen teknik uygunluk raporunda geri kazanım ürünlerinin etiketleme ve ambalajlama bilgilerinden bahsedilmiş hurda sektöründe böyle bi uygulama varmı dır?Birde öğütme sonrası oluşacak atıkların standarda uygun poliklorlu bifenil tayininden bahsedilmiş bu zorunlumudur bunu kimse bilmiyo bakanlık dahil
 4. Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Lisansı İçin Ne Yapıcam??

  Arkadaşlar uygunluk yazısını aldığımız tehlikesi atık geri kazanım lisansı için acil durum müdahale planı ve Ek-3 C'de yer alan Teknik Uygunluk Raporunu nasıl hazırlaycağım bana yardımcı olucak arkadaşlar var mı? Elinde hazırladığı bir örnek taslak bulunan varsa iletirse çok sevinirim. Herkese iyi çalışmalar..
 5. Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanım Lisansı almak için

  Arkadaşlar hurda metal üzerine TAT lisansımız var Geri Kazanım Lisansı da almak istiyoruz aşamalarını anlatabilirmisiniz ve kurum kuruluş bilgileriyle... yada bu konularıda nerden takip edebilirm???