• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz TAT atıklarının satılması hk

ipek yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba tehlikesiz atık toplama ayırma tesisimize gelen ahşap atıklarının arasında kaliteli ahşaplar çıkmakta. Bunları geri dönüşüme değilde satın almak isteyen (marangoz, mobilya atölyeleri vb.) yerlere satmak istiyoruz. Ancak bu işlemin legal halde yapılabilmesinin bir yolu var mı? İl Müdürlüğünden sözlü olarak görüş aldık yönetim planı hazırlayın bize sunun (bildiğimiz atık yönetim planı) size cevap verelim böyle yaparsanız sıkıntı yaşamadan bu durumu legal halde yürütürsünüz dediler. Böyle bir işlem yapan ya da legal halede yapılabileceğine dair yazılı bir şeyler var mı? yardımcı olabilir misiniz?

Emin olmamakla birlikte sağlam paletleri, ambalaj atığı niteliğinde olduğu için sadece ambalaj toplama ayırma lisanslı tesisler alabiliyor.

Evet benim bilgimde aynı yönde ancak benim bahsetmeye çalıştığım elimde 2 metreden uzun kalaslar ve 5*10 ve 10*10 ahşaplar var. Bunlar piyasadan (marangoz gibi) oldukça talep görmekte. Tesisime kabul etmiş olduğum atıklar arasından çıkan bu tür ahşapları tat belgesi olmayan veya lisanssız herhangi bir yere satışımın olabilirliğinin legal yolu hakkında bilginiz var mı? @Ahmet Ardahanlılar

@ipek yılmaz
Merhaba aldığınız atiklar arasinda tamir edilebilecek malzemeler olabilir ve siz bunları tamir edip satabilme yetkisini ticaret sicil gazetesinden bakabilirsiniz. Bu da size bir kanıt olur.

@ipek yılmaz bizim tesiste de böyle bir durum var, ambalaj atığı ve tehlikesiz atık toplama ayırma tesisiyiz , hurda palet aldığımızda içinden sağlam paletler de çıkıyo. Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliğine göre sağlam paletleri sattığımızda tedarikçi konumunda oluyoruz @Adalet savascisi ile böyle bir fikir birliğine varmıştık

@L.Nergiz
Herkese merhaba, nergis üstadım gerekirse vergi levhasinda da faaliyet konusu yazıyor o bile baz alinabilir. Sonuçta ticaret yapılıyor ve alim satim yapılabilir.

@L.Nergiz hayır henüz il müd. ile "atık yönetim planı adı altında yapabilirsiniz" görüşü ile ilgili görüşmeye gidemedim. ancak @Adalet savascisi ticari faaliyetimiz atık alım satım olduğundan bunun doğru yolunu bulmaya çalışıyorum. TSG bahsettiğiniz gibi malzeme alım satım gibi bir ibare bulamadım.

@ipek yılmaz
Üstadım dediğim gibi vergi levhasida buna örnek teşkil eder. Daha da inceleyecek olursak ticaret odasindan alinan oda kayıt suretlerinde de yapilan işler yazar. Yani kanit cok.

Nergiz Hanım hem kırık hemde sağlam paletlerinizi almak isteriz. Megaron Palet 5321752326

İpek Hanım bütün paletlerinizi satın almak isterim iletişim numaram 5321752326 Megaron paalet