Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tehlikesiz ve inert atıkların geri kazanımı lisansı

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Şevkiye Turan tarafından paylaşıldı.

1. Şevkiye Turan

Şevkiye Turan CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar,
    tehlikesiz ve inert atıkların geri kazanımı tebliği 4. bölümün 4.maddesinde "geri kazanım tesislerinden elde edilecek ikincil ürünün özellikleri ve bu ürünün kullanılabilirliğini içeren tekni bir raporun çevre lisansı için istenen belgelerle birlikte sunulması gerekir." ibaresi yer almaktadır.
    Buradaki teknik raporu kim hazırlamaktadır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

2. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

sanırım üniversitelerden örneğin malzeme bilimi ve mühendisliği bölümü ..sadece tahmin..

3. Şevkiye Turan

teşekkür ederim tuğba:)

4. Mehmet Ünlüdere

Mehmet Ünlüdere CMNet Üyesi

sevkiye hanım ,

GFB alacağınız işletme izabe(ergitme yapan) bir firma mı yoksa metal hurda işleme tesisi mi?

5. Zeynep_yz

Zeynep_yz CMNet Üyesi

Sevkiye hanım, teknik uygunluk raporunu üniverisiteler hazırlamaktadır.

6. Şevkiye Turan

Mehmet Bey, metal hurda işleme tesisi ..bu arada çok teşekkür ederim Zeynep Hanım:)

7. Mehmet Ünlüdere

Mehmet Ünlüdere CMNet Üyesi

sevkiye hanım,

evet teknik raporuru üniversitelerden alıyorsunuz prosesi içeren bir rapor olmalı.

8. Şevkiye Turan

çok sağolun Mehmet Bey..

9. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Müfide hoca proje mi yaptırıyor yoksa? :)

10. Şevkiye Turan

yook ben çalışıyorum artık,Müfide Hocanın projelerini yaptık bitti zamanında:)

11. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

kişisel bilgilerinde mezunıyet yılın 2010 yazmasına rağmen öğrenci yazıyorda o nedenle sormuştum.Kolay gelsin ozaman.. :)

12. Şevkiye Turan

yüksek lisansa başlamıştım da ondan değiştirmedim:)

13. Metin Koci

Metin Koci CMNet Üyesi

hangi üniversite hazırlıyorsa o teknik uygunluk raporunu bi yazarsanız bana sevinirim,üniversite neye göre hazırlayacak bu raporu daha bir örneği yok.Firma sahibi hazırlar şuan bu raporu tabi o da bizlere hazırlatıo,yanına analizleride ekleyip gönderiyorsunuz.

14. stefanel

stefanel CMNet Üyesi

üniversiteler de hazırlayabilir firma sahipleri de hazırlayabilir. tehlikesiz ve inert geri kazanım tesisi için teknik uygunluk raporunda ürünle ilgili analizleri de yine firma sahipleri yaptırabilir.

15. Burçin Birinç

Burçin Birinç CMNet Üyesi

Ürünle ilgili analizleri, fizibilite raporunu kime yaptırabiliriz peki?

tehlikesiz ve inert atıkların geri kazanımı lisansı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikesiz ve inert atıkların geri kazanımı tebliğinde değişiklik taslağı

Arkadaşlar herkese merhaba, Tehlikesiz ve inert atıkları geri kazanımı tebliğinde değişiklik taslağı yayınlandı bu taslağın 14. maddesi 3.fıkrasında "Bu tebliğde tanımlanan tehlikesiz ve inert atık geri kazanım tesislerine çevre lisansı Bakanlık, atık metal toplama tesislerine toplama izni İl Çevre ve Orman Müdürlükleri tarafından verilir." ibaresi yazılmıştır. Bu madde kapsamında...
  2. tehlikesiz ve inert atıkların geri dönüşüm lisansı

merhaba arkadaslar; çalıstığım firmanın plastik ambalaj atıklarının geri dönüşümü lisansı var..tehlikesiz ve inert atıkların geri dönüşüm lisansını da almak istiyoruz..bunun yasal prosedürü nedir?nasıl bir yol izlememiz gerekiyor??yardımcı olursanız sevinirim..
  3. tehlikesiz ve inert atık geri kazanımı ile ilgili

Merhaba ben ambalaj atığı geri dönüşümü ve tehlikesiz ve inert atık geri kazanımı yapan bir plastik geri dönüşüm firmasında çalışıyorum Ek 1'e mi yoksa Ek 2 ' ye mi tabi olduğum uz konusunda çelişki içindeyiz. Bu konuda net bir bilgi alabilirmiyim. Teşekkürler
  4. Tehlikesiz inert atıkların geri kazanım lisansı için istenen şartlar

Arkadaşlar merhaba; Firmamızın TAT lisansı bulunmaktadır, fbu lisansa ek olarak tehlikesiz inert atıkları geri kazanım tebliğinde ( demir çelik hurdalarını ) almak istiyor bunun için firma olarak sağlamamız gereken şartlar nerlerdir arkadaşlar . teşekkürler.