Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekstil Endüstrisi Atıksuyu Nanofiltrasyon Çıkışı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Örgü kumaş terbiyesi alt kategorisine giren bir tekstil endüstrisi atıksuyunun KOİ değerini 360 mg/L civarından aşağıya düşüremiyoruz ? Bu normal bir durum mu? Ayrıca anlık numune alıp analiz yaptık, iki akredite olmuş laboratuarda, kendi laboratuarımızda ve numuneyi gönderen firmanın laboratuarında analiz ettik 4 KOİ sonucuda farklı çıktı.

Nanofiltrasyondan sonra KOİ düşürmek için önerilerde bulunabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler

2. cevremuhendisi

cevremuhendisi Misafir

Daha düşük bir KOI elde etmek amacıyla genelde nanofiltrasyondan sonra ya sadece oksidasyon yada önce evaporasyon daha sonra oksidasyon kullanılır. Burada evaporasyon genellikle ağır metal konsantrasyonunun yüksek olduğu atıksularda tercih edilir. KOI değerini düşürmek için hangi oksidantın uygun olacağı ve prosesin dizaynı, evaporasyonun gerekli olup olmadığı suyun özelliklerinin incelenmesi ve yapılacak deneylerle belirlenmelidir.

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Tekstil Endüstrisi Atıksuyu Nanofiltrasyon Çıkışı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Konserve endüstrisi atıksuyu arıtma tesisi bitirme çalışması

Arkadaşlar uzun çalışmalarım sonucu tamamlamış olduğum konserve endüstrisi atıksuyu arıtma tesisi proje yapımı ve autocad çizimleri ile birlikte gönderiyorum. sakarya üniversitesi çevre mühendisliği bölümünde okuyan arkadaşlarıma prof.dr.recep ileri hocamızın vermiş olduğu bitirme çalışmasıdır.
  2. Tekstil Endüstrisi Çözümleri

Ben çok beğendim , belki işinize yarayabilir. http://bd-textile-solutions.blogspot.com/
  3. Tekstil endüstrisi risk değerlendirmesi

ÇOK ACİL tekstil sanayi için risk değerlendirmesine ihtiyacım var arkadaşlar.Yardımcı olabilecek var mı?
  4. Şeker endüstrisi atıksuyu

Şeker endüstrisi atıksuyu arıtımıyla ilgili proje yada bilgisi olan paylaşabilir mi? çok acil lazım... Şimdiden teşekkürler..
  5. Kozmetik endüstrisi atıksuyu

Arkadaslar kozmetik sanayi endüstrisi atıksuyu ile ilgili bilgi istiyorum sizlerden.elinizde türkçe yada ingilizce makaleler varmı yardımlarını acil bekliyorumm