Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekstil endüstrisi risk değerlendirmesi

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Betül ER tarafından paylaşıldı.

1. Betül ER

Betül ER CMNet Üyesi

ÇOK ACİL tekstil sanayi için risk değerlendirmesine ihtiyacım var arkadaşlar.Yardımcı olabilecek var mı?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Ekte bazı dökümanlar bulunmaktadır. umarım işinize yarar.

Kaynak : isgforum.net

Tekstil endüstrisi risk değerlendirmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tekstil endüstrisi atıksularının elektrokoagülasyon ile arıtılması

ÖZET: Bu çalışmada, bir tekstil atıksuyunun elektrokoagülasyon (EC) ile arıtılmasının sonuçları ortaya konmuştur. Demir ve alüminyum elektrotlar, monopolar paralel, monopolar seri ve bipolar seri bağlantı şekli ile kullanılmıştır. Arıtma verimliliğinin ölçülmesinde KOİ ve türbidite giderimleri dikkate alınmıştır. KOİ gideriminde, her iki elektrot materyalinde asidik ortam daha uygun olup;...
  2. Ergonomi, Risk, Risk Değerlendirmesi ve Risk Algılama

Doç. Dr. Ö. Faruk TEKBAŞ tarafından hazırlanan Ergonomi, Risk, Risk Değerlendirmesi ve Risk Algılama isimli sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
  3. Tekstil Endüstrisi Atıksuyu Nanofiltrasyon Çıkışı

Örgü kumaş terbiyesi alt kategorisine giren bir tekstil endüstrisi atıksuyunun KOİ değerini 360 mg/L civarından aşağıya düşüremiyoruz ? Bu normal bir durum mu? Ayrıca anlık numune alıp analiz yaptık, iki akredite olmuş laboratuarda, kendi laboratuarımızda ve numuneyi gönderen firmanın laboratuarında analiz ettik 4 KOİ sonucuda farklı çıktı. Nanofiltrasyondan sonra KOİ düşürmek için...
  4. Tekstil Endüstrisi Çözümleri

Ben çok beğendim , belki işinize yarayabilir. http://bd-textile-solutions.blogspot.com/
  5. Risk değerlendirmesi

Yeni mezun çevre mühendisiyim aynı zamanda da mayıs ayı İSG sınavına hazırlamaktayım işverenim risk değerlendirmesi yapmamı istedi henüz belgem yok 2 -3 ay da süre verdi şimdi yap belgeni alınca imzalarsın gibi bir durum oldu ben merak ediyorum bu tecrübesizlikle risk degerlendirmesi yapılabilir mi yapılabilirse nasıl bir yol izlenir yardımcı olursanız sevinirim